125cc ‘lik Motosiklet Önerileri

0
10470

Bilindiği üzere Türkiye ‘yi son zamanlarda kafası kameralı motosiklet sürücüleri sardı. Türkiye ‘de motor kullanmak her ne kadar tehlikeli olsa da motor severleri motosiklet sevdasından vazgeçirmek oldukça zor. Motosiklet kullanmaya yeni başlayanların ve ya bir üst seviyeye geçmek isteyenlerin tercih edebileceği A1 ve üstü ehliyet sınıflarının yasal olarak kullanabileceği motor hacmi 125cc ‘yi geçmeyen güzel ve kullanışlı motosikletler önereceğiz. Bu önerileri oldukça çeşitli ve her türlü sürücünün zevkine hitap edebilecek şekilde yapmaya çalışmış olsak da Türkiye motosiklet piyasasının çok geniş olmaması bizi biraz kısıtladı. Her fiyat bandına uygun ücretlerle muhtelif motosiklet bulacağınız bu öneri listemizi şimdi paylaşmaya geçebiliriz.

Yamaha YZF R125

Yamaha’nın 125cc ‘lik Motoru

Motosiklet denince sayılabilecek önde gelen markalardan birisi olan Yamaha ‘nın YZF R 125 modelini motosiklet merakı olan herkes az çok bilir ve muhakkak duymuştur. Supersport model görünümüyle hiçte 125cc ‘lik bir motora sahip gibi durmayan alet malesef görünüşü kadar iyi özellikler barındırmıyor. Yüksek fiyatı, pahalı yedek parçası, zor kullanışı ve düşük performansı ile camiada pek iyi bir nama sahip olmayan YZF R 125 “zengin başlangıç motoru” olarak nitelendiriliyor.

Honda CBR 125R

Honda ‘nın A1 sınıfı ehliyet ile kullanılabilecek 125cc ‘lik motoru.

Yamaha ‘nın muadili sayılabilecek 125cc motor hacmine sahip bir motor da Honda ‘nın CBR 125R modeli. Orijinal modeli biraz modifiye isteyen bir görünüme sahip olsa da tamamen sürücü dostu ve fiyat/performans ürünü diyebileceğimiz bir motosiklet.

Aprilla RS 125

Aprilla marka RS 125 modeil motosiklet.

Honda ve Yamaha ‘ya alternatif olabilecek marjinal seven okuyucularımız için bir de Aprilla modeline göz atmalarını önerebiliriz. Hakkında pek detay veremesek de fiyat olarak diğer motorlardan pek bir farkı olmadığını söylemek mümkündür.

Yamaha NMAX 125

Yamaha’nın 125cc ‘lik scooter modeli.

Fazla heyecan aramayan, scooter severler için de bir kaç öneride bulunmamız gerekirse Yamaha’nın bu modelini göz önünde bulundurmanız kesinlikle faydalı olur.

Honda PCX 125

Scooter modellerinde de Yamaha ‘ya alternatif olabilecek bir motosiklet.

Yamaha ve Honda ‘nın rekabetini scooter ‘da da görebiliyoruz, NMAX ile neredeyse ayırması imkansız olacak derecede birbirine görünüş olarak benzeyen bu motosikletler teknik özellikler olarak da birbirine çok benziyor. Bunun dışında söylenebilecek pek bir şey yok.

Pioneer XF125L-4B

Pioneer ‘in 125cc ‘lik chopper modeli.

A1 sınıfı ehliyetiniz var ve 125cc ‘ye kadar Chopper model bir motosiklet mi almak istiyorsunuz? O halde malesef size pek iç açıcı şeyler söylemem mümkün değil. Türkiye ‘de 125cc ‘lik chopper motosiklet çeşitliliği yok denecek kadar az ama sevenleri için yine de bir tane öneride bulunmak istedik Pioneer ‘in bu chopper modeli sizin ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz