Akıllı Telefon Fiyatları Ucuzluyor Mu?

0
1974

TRT Bandrolü Kalkacak Mı? Cep telefonu ve diğer elektronik eşyaların fiyatlarına etkisi ne olacak? Akıllı telefonların fiyatı düşecek mi? Ne kadar ucuzlayacak? Neler değişecek? Bu sorular vatandaşın son zamanlarda en çok merak ettiği ve TRT Bandrolünün kaldırılacağı söylentisi ile birlikte gündeme oturan sorular.

TRT Bandrolü Uygulaması Yasalardan Kaldırılıyor

2016 ‘nın Haziran aylarında ortaya çıkan ve yürürlüğe giren bu TRT Bandrol yasası ile birlikte internet aracılığıyla TV ve Radyo yayını alabilen bütün cihazların fiyatına %6 oranında bir TRT Bandrolü uygulanıyordu. Bu vergiler de doğal olarak cihazların kullanıcılara yüksek satış fiyatları ile ulaşmasına neden oluyordu. Vatandaşı sıkıntıya düşüren ve isyan ettiren bu duruma sonunda bir çözüm bulundu. TRT Bandrolü kaldırılıyor! Yasanın yürürlükten kaldırılması için resmi yollardan başvuru yapan milletvekilleri amaçlarına ulaştı ve TRT Bandrolünün kaldırılacağı müjdesini verdi. TRT Bandrolü uygulamasının iptal edilmesi ile birlikte vergilerin azalması ve cep telefonu fiyatlarının düşmesi de söz konusu.

Fiyatlar Ne Kadar Düşecek?

Henüz yeni alınan kararla birlikte cep telefonu fiyatlarının ve diğer elektronik eşyaların ucuzlayacağı kesin. Bu ucuzlamanın özellikle amiral gemisi olarak tabir edilen gelişmiş özelliklere sahip, yüksek fiyatlı telefonlara büyük etkisi olacak. Resmi mercilerin yaptığı açıklamalara göre akıllı telefon fiyatları en az 200 TL düşecek. Bunun yanı sıra kesin olmamakla birlikte 1 sene boyunca uygulanan vergilerden alınan paraların geri iade edilip, edilmeyeceğine dair tartışmalar da sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz