Az Para ile Parti Kombini Yapmanın 8 Yolu

0
1017

Yılbaşı, doğum günü ya da arkadaşlarınızla geçireceğiniz eğlenceli bir gece sandığınız kadar masraflı değil. İşte ihtiyacınız olan her şey aşağıdaki maddelerde yer alıyor.

1. Kendi Tarzınızı Yaratın

Eğer partiye uygun bir kıyafetiniz yoksa eşinizin, babanızın ya da erkek kardeşinizin kıyafetleri sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Özellikle kemerle zenginleştirilmiş erkek gömlekleri size yepyeni bir tarz katacaktır.

2. Ufak Değişiklikler Yapın

Bunun için ihtiyacınız olan şey hepimizin evinde bulunan iğne ve iplik. Elinizde bulunan boncuk, pul veya taşları kullanarak yeni kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Biraz el becerisi ve biraz hayal gücü işinizi kolaylaştıracaktır.

3. Saçınızı Bir Gece Önceden Hazırlayın

Kuaförlere ödeyeceğiniz pahalı ücretler yerine bir gece önceden ördüğünüz saçlarınız ertesi gün açıldığında şahane görünecek. Bozulmaması için çok az saç spreyi kullanmanızda fayda var. Ve en önemlisi paranız cebinizde kalacak.

4. Rujunuzun Gücünü Unutmayın

Elinizde bulunan bir kaç makyaj malzemesi ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Mesela göz kaleminizi aynı zamanda kaş kalemi olarak kullanabilirsiniz. Ya da rujunuzu hem göz farı hem de allık olarak kullanmanız mümkün. Böylece yeni makyaj malzemesi almanıza gerek kalmayacak.

5. Hayal Gücünüzü Kullanın

Artık hep aynı model ayakkabı giymekten sıkıldıysanız bir yapıştırıcı işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Bir kaç inci, boncuk ya da fiyonk ayakkabınıza çok yakışacak ve değiştirecektir. Kullanmadığınız ojelerle boyayacağınız ayakkabınız renklenecektir.

6. Aksesuarlarınızı Kullanın

Elinizde bulunan aksesuarları farklı amaçlarla kullanabilir, özgün bir tarz yaratabilirsiniz. Mesela kolyenizi ya da kullanmadığınız bir fuları harika bir saç aksesuarına dönüştürebilirsiniz. Ya da fazla bilekliklerinizden birini hal hal yapabilir, ayakkabınızla uyumu yakalayabilirsiniz.

7. Kokunuz Kimliğinizdir

Bir parti için güzel ve şık olmak yetmez. Aynı zamanda temiz ve güzel kokmanız kombininizi tamamlayacaktır. Kullandığınız günlük tarağınıza sıkacağınız bir miktar parfüm parti boyunca kalıcı olacaktır.

8. Kendinize Güvenin

Kıyafetiniz, saçınız, makyajınız ve ayakkabınızla artık partiye hazırsınız. Unutmayın ki size en çok yakışacak şey özgüvendir. Kendinizden emin olun, dik durun, gülümseyin ve bol bol eğlenin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz