Pazartesi, Ekim 18, 2021

Black friday nedir?

Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü’nden sonraki gün için kullanılmaktadır. ABD’de 20’den fazla eyalette resmi tatil olarak kabul edilmekte ve yeni yılın alışveriş sezonu başlangıcı olarak öne çıkmaktadır.

Black Friday her ne kadar ABD merkezli bir alışveriş çılgınlığı olsa da, günümüzde dünyanın hemen her yerinde yoğun bir alışveriş trafiğinin de olduğu bir yapıya dönüşmüştür. Ülkemizde ise kara cuma ismi, islami açıdan cuma günü mübarek kabul edildiğinden tercih edilmemekte, bunun yerine efsane cuma, muhteşem cuma gibi farklı alternatif kullanımlara gidilmektedir.

Black friday ne zaman?

2018 yılında black friday 23 kasım’a, 2019 yılında ise 29 kasım’a denk gelmektedir. Amazon, Alibaba gibi birçok e-ticaret devi, bu günü es geçmemiş, bu güne özel büyük indirimlerle milyarlarca dolarlık satışların yapıldığı bir kampanya gününe çevirmeyi başarmışlardır.

Sizler de, özellikle elektronik ürün gibi, fiyatı yüksek ürünler alırken, satın almak için yılın bu gününü bekleyerek, en ucuz fiyattan bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?