Black friday nedir?

0
462
black friday nedir

Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü’nden sonraki gün için kullanılmaktadır. ABD’de 20’den fazla eyalette resmi tatil olarak kabul edilmekte ve yeni yılın alışveriş sezonu başlangıcı olarak öne çıkmaktadır.

Black Friday her ne kadar ABD merkezli bir alışveriş çılgınlığı olsa da, günümüzde dünyanın hemen her yerinde yoğun bir alışveriş trafiğinin de olduğu bir yapıya dönüşmüştür. Ülkemizde ise kara cuma ismi, islami açıdan cuma günü mübarek kabul edildiğinden tercih edilmemekte, bunun yerine efsane cuma, muhteşem cuma gibi farklı alternatif kullanımlara gidilmektedir.

Black friday ne zaman?

2018 yılında black friday 23 kasım’a, 2019 yılında ise 29 kasım’a denk gelmektedir. Amazon, Alibaba gibi birçok e-ticaret devi, bu günü es geçmemiş, bu güne özel büyük indirimlerle milyarlarca dolarlık satışların yapıldığı bir kampanya gününe çevirmeyi başarmışlardır.

Sizler de, özellikle elektronik ürün gibi, fiyatı yüksek ürünler alırken, satın almak için yılın bu gününü bekleyerek, en ucuz fiyattan bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here