Börü Dizisi Ne Zaman? Hangi Kanalda? Oyuncuları

0
2334

BÖRÜ Ne Zaman Başlıyor? Börü Hangi Kanalda? Börü Dizisi Saat Kaçta? Börü Konusu Ne? Börü Dizi Oyuncuları Kimlerdir? Büyük bir ilgiyle beklenen dizi Börü hakkında merak edilen bütün soruların cevapları bu yazıda!

Börü dizisinin fragmanı ilk olarak 15 Temmuz 2017 günü televizyon ekranlarında izleyicilerin karşısına çıktı. Fragmanın ardından dizinin Türkiye ‘de çok beğenilen DAĞ ve DAĞ II filminin yapımcıları tarafından yapılan bir dizi olması nedeniyle büyük ilgi topladı. Börü hakkında genel bilgiler vermek gerekirse; yazın bunaltıcılığından ve diğer dizilerin sıkıcılığından sizi biraz da olsa kurtarmayı amaçlayan alternatif bir dizi. Önemli bir bilgi ki BÖRÜ ‘ye tek başına bir dizi demek doğru olmayacak çünkü Türk televizyon ekranlarında hiç görmeye alışkın olmadığımız bir formatta yayın yapacak. Börü hepsi 1’er saat olan toplam 6 bölümden oluşacak. Fakat final bölümü ise televizyonda yayınlanmayacak. İzleyiciler final bölümünü sadece sinemadan izleyebilecek. Börü dizisinin sinema filmi ise 2018 yılında vizyona girecek.

BÖRÜ’nün Konusu Ne?

Börü’nün kelime anlamı eski Türkçe ‘de kurt demektir. İsminden ve yapımcılarından da anlaşılacağı üzere Börü askeri temalı bir dizidir. Börü ‘nün konusu 2014-2016 arası Türkiye Cumhuriyeti’nin karşılaştığı tehlikelere karşı bir asker birliğinin verdiği mücadeledir.

BÖRÜ Dizisi Hangi Kanalda?

İzleyicilerin sık sık sorduğu soru da hangi televizyon kanalında yayınlanacağı oluyor. Börü dizisi izleyiciler ile STAR TV ekranlarında buluşacak. Son zamanlarda tv kanallarında tutan askeri diziler furyasına Star Televizyonları ‘da bir katkıda bulunmak istemiş ve görünüşe göre reytinglerinde yeni bir soluk oluşacak. Ne zaman başlayacağına dair net bir bilgi henüz bulunmasa da önümüzdeki 1 ay içerisinde paylaşılması bekleniyor.

BÖRÜ Oyuncu Kadrosu

Börü dizisi kaliteli bir ekipten meydana geliyor. Oyuncu kadrosunda DAĞ II ‘den tanıdığımız isimler de yer alıyor. Öncelikle yönetmenlerden bahsetmek gerekirse dizinin yönetmenleri genç yetenekler olan Can Emre ve Cem Özüduru ikilisi. Yapımcısı ile Alper Çağlar. Ekranda göreceğimiz isimlerden başlıca bahsetmek gerekirse;

  • Serkan Çayoğlu
  • Ahu Türkpençe
  • Can Nergis
  • Mesut Akusta
  • Emir Benderlioğlu
  • Fırat Doğruoğlu
  • Murat Arkın
  • Ahmet Pınar
  • Bedii Akın
  • Armağan Oğuz

Ayrıca son bir dipnot olarak belirtelim ki Kerem Bursin ‘in de dizide oynaması beklenirken anlaşma sağlanamadığı için ünlü oyuncu bu dizide yer almıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz