Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana SayfaTanıtımÇağımızın Önemli Teknolojileri Yazılım

Çağımızın Önemli Teknolojileri Yazılım

Teknoloji oldukça önemli bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Devletler kendi teknolojilerini üretebilmek adına çalışmalar yaparken aynı zamanda insanlık içinde birçok çalışmanın ortay çıkmasına yardımcı olmuşlardır. Bu teknolojik hareketlerin zaman içerisinde kullanılmasıyla birlikte aynı hızla ilerleme kaydedilmiş ve hızlı bir gelişme yaşanması sağlanmıştır.

Bu gelişmelerin yaşanmasıyla birlikte teknolojinin kullanıldığı askeriye, tıp gibi alanlardan sıradan insanları etkileyecek seviyelere ulaşılması sağlanmış oldu. Teknolojik hareketliliğin Yazılım Firmaları ile desteklenmesiyle birlikte akıllı cihazların ortaya çıkması sağlanmış ve bu akıllı cihazlar çağımızın “bilişim çağı” olarak isimlendirilmesine neden olmuştur. Bu çağda atılan adımlar ve geliştirilen teknolojiler sayesinde sadece bir kaç yıl önce aklımıza dahi gelmeyecek cihazların varlığıyla karşı karşıya kalmış durumdayız. 

Bu aşamada dönüm noktası sayılabilecek ilk adımlardan bir tanesi ise İnternet’in hayatımıza kazandırılmasıyla olmuştur. Bilgisayarın keşfinden sonra teknolojik gelişmeler hızlı bir şekilde ilerlerken İnternet faktörünün kazandırdığı değerler sayesinde adeta çağ atlamamıza neden olmuştur. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından yazılım firmaları tarafından hazırlanan kodlamalar sayesinde akıllı cihazların varlığı konuşulmaya başlanmış ve sıradan insanların bile bu cihaz türlerini kullanması sağlanmıştır. Bu alanda Codex gibi büyük Ankara Yazılım Firmalarının göstermiş olduğu gayret de göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Yazılımın geliştirilmesi ve bu yolla cihazlara komutlar verilmesi oldukça önemli olduğu kadar hayatı önem taşımaktadır.

Şuanda dünya genelinde ana konu akıllı mobil cihazlar olsa da aslında arka planda üzerinde çalışılan “yapay zekâ” teknolojisi bizi çok daha ileriye götürebilecek bir sistem olarak tanıtılmaktadır. Yapay zekâ gibi bir sistemin hayatımıza kazandırılmasının ardından ne gibi değişikliklerin yaşanacağını tahmin bile etmek zor. Şuanda bazı ufak denemelerle hayatımıza sokulmaya çalışılan yapay zekânın, gelecek nesillerin ana konusu olması ve bu konuyla ilgili çalışmaların herkes tarafından yapılacağı tahmin ediliyor. Bu alanda özellikle kodlama bilgisi ve teknolojiye hâkimiyet oldukça önemli olduğu için devletler şimdiden bu çalışmalar için temel oluşturmaktadır. Bu temellerin atılmasıyla en azından geleceğin teknolojisinden haberdar olmak ve hiç olmazsa söz söyleme ayrıcalığını yakalamak için şimdiden çalışmalara başlamışlardır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?