Çatlamış Yumurta Nasıl Saklanmalıdır?

0
3514

Sporcusundan en hareketsiz hayatı yaşayan insana kadar, kekinden omletine kadar her alanda kullandığımız Yumurta evimizden eksik olmuyor ve yüksek protein, sağlıklı yağ içeriği ile kahvaltı masalarımızı süslüyor. Muhtelif şekillerde kullandığımız yumurta ufak bir talihsizlik sonucu bir yere çarpabilir ve çatlayabilir. Bu durumda yumurtayı kullanmak da istemiyorsak Çatlamış Yumurta Nasıl Saklanır? Bu konuda sizlere bir kaç ufak tüyo vererek yumurtanızın çöpe gitmesini önlemek istiyoruz.

Çatlamış Yumurta Nasıl Saklanmalıdır?

  • Öncelikle yumurtayı kapalı bir kapta saklamayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde çatlamış dahi olsa hava almayacağı için tazeliğini bir kaç gün daha buzdolabında muhafaza etmeniz mümkün olacaktır.
  • Çatlak çok büyük değilse, çatlayan yere limon sürerek daha uzun süre durmasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Beklettiğiniz yumurtanın tazeliğini koruyup korumadığını da test etmeniz mümkün; eğer tuzlu soğuk suda dibe çöküyorsa tazedir.

Buna ek olarak bir bonus bilgi daha ulaştırmak istiyoruz 🙂 Yumurta haşladıktan sonra geride kalan suyu dökmeyin. Çünkü bu su içerisinde zengin mineral içeriği barındırmaktadır. Bu suyu soğuttuktan sonara gönül rahatlığı ile çiçeklerinizi sulayabilirsiniz. Gerçekten çiçeklerinizin sağlığı için oldukça faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz