Cep telefonu alırken neye dikkat etmek gerekiyor?

0
1131

Cep Telefonu Alırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Bir cep telefonu satın almadan önce nasıl bir telefon seçeceğinizi bilmiyorsanız dikkatli davranmalısınız. Bir cep telefonu satın alırken bilmeniz gereken birkaç faktör bulunmaktadır. Öncelikle IOS mu Android mi alacağınıza karar vermelisiniz. iPhone telefonların Android’lere göre artıları ve eksileri bulunmaktadır. Apple (iPhone) telefonları daha pahalı ama daha uzun ömürlü ve daha stabildir. Özellikle Android alacaksanız daha iyi araştırma yapmanız gerekir.

Hafıza Gücü

Aslında, cep telefonunun çalışan hafızası bilgisayarın çalışan hafızasına sahip bir konsepttir. Çalışan hafızanın boyutu, birden fazla program açtığında kasmamalı ve yavaş hareket etmemelidir. Örnek olarak telefonun kendi hafızası 100 uygulamayı açmalı ve sorun çıkarmamalıdır.

Fotoğraf Ve İşlemci Batarya

Bellek ve vücut depolamasına ek olarak, kamera özellikleri de birçok kullanıcının cep telefonlarında göz önünde bulundurması için en önemli faktörlerden biridir. Batarya kapasitesi 3000 mAH veya daha fazla olmalıdır. Cep telefonunun işlemcisinin bilgisayarın işlemcisiyle aynı olduğu anlaşılabilir. İşlemcinin kalitesi, özellikle büyük boyutlu bir oyunu oynadığınızda işlemcinin sorunsuz çalışıp çalışamayacağını ve işlemcinin iyi veya kötü olduğunu belirlemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz