Cep telefonu pili nasıl şoklanır?

1
1740

Cep Telefonu Pili Nasıl Şoklanır?

Günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan cep telefonları, neredeyse sürekli aktif bir şekilde kullanılıyor. Kimisi sosyal medya takibini, kimisi iş takibini, kimisi internette sörf, kimisi de çeşitli oyunlarla sürekli cep telefonuyla meşguldür. Pille çalışan bu cihazların, aşırı kullanıma uzun süre dayanması beklenemez. Sürekli şarj edilen ve çoğu zaman şarja takılıyken bile kullanılan cep telefonlarının pili bir süre sonra eski performansını kaybeder. Yeteri kadar güç sağlayamayan ve sürekli “Yetersiz Pil” uyarısını veren cep telefonları çekilmez bir hal alır. Cep telefonu pilini eski gücüne ve performansına kavuşturmak için şoklama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra pil ilk günkü haline geri döner.

Cep Telefonu Pili Şoklama

Öncelikle belirtmek gerekir ki; cep telefonu pili şoklayacak kişinin telefondan iyi anlayan bir yetkili servis olması gerekiyor. Manuel olarak ev ortamında, bilinçsizce pil şoklama işlemi oldukça tehlikelidir. Bu yüzden iyi markalara ait pil şoklama makinaları satın almak uygun olacaktır.

Manuel olarak pil şoklamak için cep telefonu piline uygun volta sahip bir pil ve iletken kablolar gereklidir. İşlem yaparken pillerin aynı kutuplarını birbirine bağlamak ve elektriği vermek gerekiyor.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz