Cuma, Ekim 22, 2021
Ana SayfaTeknolojiOyunCS:GO FPS Nasıl Arttırılır?

CS:GO FPS Nasıl Arttırılır?

2012 ‘de çıktığından bu yana tüm oyunların tahtını sarsan, Valve oyun şirketi tarafında üretilen yeni Counter-Strike: Globbal Offensive ‘de FPS Nasıl Arttırılır? Kasarak oynayan oyuncuların derdine derman olacak bilgileri (fps arttırma) yazıda anlatıyoruz.

Birinci şahıs nişancı türünde üretilen CS 1.6 ‘dan sonra en çok tutan online moda sahip CS:GO oldu. Kaliteli grafikleri, bin çeşit skini ve oynanış zevkiyle en çok tercih edildiği PC ‘nin yanında Playstation, Mac OS gibi işletim sistemlerinde de oynanabiliyor. Tabi bu kaliteli oyunu açarken tam donanımlı bir cihaza sahip değilseniz bazı sorunlar yaşayabiliyorsunuz; kasma, donma, yetersiz internet bağlantısı vb. gibi. Bu yazıda oyunu daha akıcı bir şekilde oynamanız için gereken FPS değerini üst noktalara çekmenizi amaçlayan ve ekran kartını etkileyen bazı işlemler yapacağız. Büyük ihtimalle size daha kaliteli bir oyun zevki sunacaktır.

CS:GO FPS Arttırma

Ekran Kartı Güncellemesi

Sadece CS:GO için değil diğer tüm oyunlar ve yazılımlar için de geçerliliğini koruyan bu yöntemi belki duymuşsunuzdur. FPS değerini arttırmak için Nvidia, AMD, Intel vs. hangi marka ekran kartına sahipseniz resmi sitesine gidin ve son sürüm sürücüleri indirip kurun. Bu şekilde güncel dosyalarla hatalar fixlenmiş olacaktır. Siz de daha yüksek performansla oyununuzu oynayabileceksiniz.

Ekran Kartı İçin Özel Modlar

Genelde laptop kullananların uygulayabileceği bu metodla ekran kartınızın gücünün çoğunu oyna ayırabilirsiniz. Eğer Windows işletim sistemi kullanıyorsanız arama bölümüne “Güç Planı” yazın ve giriş yapın. “Güç Planı Seçin” bölümünden “Yüksek Performans” ‘ı etkin hale getirin. Tamamdır.

CS:GO Console Optimizasyonları

Bu komut textlerini kullanarak oyun içi optimizasyon gerçekleştirmiş olursunuz. Paylaşacağımız kodları “Steam>Kütüphane>Counter-Strike: Global Offensive(sağ tık)>Özellikler>Başlatma Seçeneklerini Ayarla” konumuna yapıştırın.

-novid
-high -threads x
+fps_max 0
+rate 128000
+mat_queue_mode 2
-nod3d9ex
-nojoy
+cl_interp 0
+cl_interp_ratio 1

CS:GO Video Ayarları

Burada ayrıntılı bir şekilde açıklamamıza gerek olan hiç bir şey yok. Yapmanız gereken tek şey video ayarlarının hepsini “en düşük” olarak ayarlamak bu sayede ekran kartına binen yükü azaltacaksınız ve oyun daha az kasacak. FPS artmış olacak.

CS:GO Fps Arttırma Programı

Oyununuzu ve Windows’unuzu yüksek performans için optimize eden bir program var, üstelik Türk yapımı. Yalnızca CS:GO’da değil, PUBG ve LoL gibi daha birçok oyunda FPS artmasını sağlıyor. Bu programı ThatsGameBro’nun hazırlamış olduğu yazıdan indirebilirsiniz: https://thatsgamebro.com/csgo-fps-arttirma-yollari/

Benzer Konularımız
- Advertisment -

Güncel Konularımız