Daha Güzel Bir Yüz İçin Yüz Egzersizleri

0
2497

Erkekler de kadınlar da daha güzel veya daha yakışıklı olmak isterler. Yakışıklılık ve güzellik kavramı her insan için değişse de genel olarak bazı sınırları var diyebiliriz. Erkeklerde belirli çene yapısı ve kadınlarda sevilen yüz hatları ile daha güzel bir yüze sahip olunduğu söylenilebilir. Peki yüz hatlarımızı daha çekici hale getirmek için neler yapabiliriz? Bu konu hakkında yapılan araştırmalara ve insanların deneyimlerine dayanarak bazı sonuçlar çıkartıldı ve biz de size bunları aktaracağız. Yazımızda daha güzel bir yüz hatları için yapmanız gereken egzersizlerden ve bazı ufak etmenlerden bahsedeceğiz.

Her şeyden önce güzel/yakışıklı bir yüzün temeli bakımdan ve sağlıktan geçer, bunun için ise iyi bir cilt fayda sağlar noktada yer alacaktır. Temel anlamda insanların ciltlerinde yer alan en büyük problemler yaygınca sivilce ve aknelerdir. Bunlar ileri bir seviyedeyse çoktan doktora başvurmuş olmanız gerek. Fakat normal seviyelerde ise daha estetik bir cilt için yapılabilecek şeyler şunlar olabilir:

  • Yüz hijyenine dikkat etmek.
  • Düzenli olarak cilt bakımı yapmak. (maskeler)
  • Doğal cilt temizleyiciler kullanmak (limon, domates, karbonat tarifleri gibi vs.)
  • Nemlendirici, arındırıcı krem gibi ürünlerden faydalanmak
  • Sağlıklı beslenmek.

Bunların yanında yüzümüzün anatomisine baktığımızda kas, kemik ve yağ dokuları yüzümüzü oluşturmaktadır. Genel olarak yüzdeki kas yapısını güçlendirmek ve yağ dokusunu azaltmak da güzellik algısına yaklaşmak için bir yol olabilir. Fakat burdaki yağ dokusu sadece erkekler için geçerli kabul edebiliriz çünkü kadınlardaki yağ oranı doğal olarak daha yüksek olduğu için güzellik algısına pek olumsuz bir etkisi olmuyor normal sınırları çok aşmadığı taktirde.

Yakışıklı Olmak İçin Yüz Egzersizleri

Öncelikle erkeklere özel egzersizlerden bahsedelim. Yapılan araştırmalara göre karşı cinsin erkekleri yakışıklı olup olmadığını nitelendirmedeki en önemli etmenlerden birisi çene yapısı. Erkeklerdeki sviri-kare çene yapısı oldukça idealdir. Çeneyi kareleştirmek için yapılması gereken şey ise oldukça basit; bol bol sert sakızlar çiğnemek. Bu şekilde çene kaslarını çalıştırarak daha erkeksi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Güzel Olmak İçin Yüz Egzersizleri

Kadınlar için bahsetmek gerekirse söylemeyiz ki; dolgun elmacık kemikleri gerçekten güzellik algısına fayda sağlayabilir. Dolgun yanak kemiklerinin çıkması için iki parmağınızı elmacık kemiklerinize bastırın ve gözlerinizi hafifçe kısın. Bunu tekrar tekrar yapabildiğiniz kadar yapabilirsiniz boş vakitlerimizde. Bir diğerinde ise ise dudaklarınızı dolgunlaştırmak isteyebilirsiniz.  Bunun için ise bir kalemi ağzınıza alıp ileri geri götürmek işe yarayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz