Daha Önce Görmediğiniz Muhteşem İcatlar

0
2591

Geçmiş zaman mucitleri yaratıcılık tarafından şimdikilere göre çok daha gelişmiş demek gerekir. Çünkü bu icatları sizlerle paylaşmak için araştırırken hayretler içerisinde kaldık tabi biraz da güldük, bazılarının günümüzde bulunmadığına ise üzüldük. Muhtemelen bu icatların günümüze ulaşmamasının sebebi lojistik destek bulamamış olmasıdır. Artık lafı fazla uzatmadan bu tuhaf ve mükemmel icatları sizlerle buluşturalım.

Tek Tekerli Motosiklet

1930 M.Gerder’in Tek Tekerli Motosikleti.

1930 ‘lu yıllarda İsviçreli mühendis M. Gerder bu icatın fikrini kendisi oluşturdu ve oluşturdu. Motorwheel ya da Monowheel olarak adlandırılan bu icatın ilerleyen yıllarda başka mucitler tarafından da başka versiyonları yapıldı. İcat katı lastik arasına yerleştirilen rayın üzerinde tekerin hareketi sonucu ilerlemesi ile çalışıyor. Portatif olması ve az yer kaplaması açısından günümüzde gelişmiş versiyonu yer alsaydı gerçekten hiç fena olmazdı.

Sigara Çubuğu

Sigara bağımlıları için.

Biliyorsunuz, bol bol sigara içiliyor tabi bunu abartanlar da var. Onlar için bulunmuş bir icat tabi kimin yaptığını biz bulamadık 🙂

Jetpack

Robert C. ‘nin Jetpack ‘i

GTA SA oyuncularının gözleri dolmuş olmalı! Rober F. Courter 1960 ‘lı yıllarda fantastik bir düşünceyle harekete geçerek bir ofis koltuğunu havaya uçurmak için çalışmalara başladı ve 1965 ‘de bunu başardı. Bu icatın neden günümüze gelmediğini inanın bilemiyoruz. Belki gizli güçlerdir.

Şeffaf Sandal

Denizde ilerlediğiniz yeri net bir şekilde görebileceğiniz şeffaf sandal.

Aslında bu günümüzde tamamen unutulmuş bir icat sayılmaz nadir de olsa günümüzde kano şeklinde bazı tatil köylerinde kullanıldığı oluyor. Bizi şaşırtan şey bunun neden yaygınlaşmadığı oysa ki çok güzel ve zevk verici bir icat olmuş.

Fosforlu Araba Lastikleri

1960 yılında yapıldı.

Son icadımız da karanlıkta ek bir enerjiye ihtiyaç duymadan ışık saçan araba lastikleri. Gece trafik kazalarına karşı alınabilecek mükemmel bir önlem niteliği taşıyan bu ürün Goodyear firmasına ait. İnanın neden tutulmadığına hiç mi hiç anlam veremedik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz