Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana SayfaGenelDijital Pazarlama İle Kendinizi Baştan Yaratın

Dijital Pazarlama İle Kendinizi Baştan Yaratın

Gelişen teknoloji ve yeni gelen fırsatlarla beraber dünyamız değişiyor. Her geçen gün yeni mesleklerin ortaya çıkması, internetin hızla gelişmesi ve bizlerin buna ayak uydurması büyük önem arz ediyor.

Geçmiş yıllara baktığımızda internet üzerinden bir alışveriş yaptığınızı hatırlıyor musunuz? E-ticaret ülkemizde son 10 yıldır aktif olarak yapılmaya başlandı ve büyük bir hızla da gelişimini sağlıyor. Market alışverişlerimizi dahi online olarak yaptığımız bu pazarda ödeme yöntemlerinin de gelişmiş ve daha kolay olması kullanım oranlarını arttırıyor.

Yeni Trend Dijital Pazarlama 

Ticari olarak büyümesini sağlayan her işletme dijital pazarda da yerini edinmek için uğraş veriyor. Pastanın büyük olması ve global olarak da büyüme imkanı sağlayan bu durum işletmelerin çevrimiçi dünyaya geçiş yapmasını sağlıyor.

Bu sektörde yer edinmek için iyi bir bilgi birikimi gerekiyor. Her ne kadar anlatılanlar kulağa hoş gelse de, kolay gibi görünse de iyi bir eğitim sürecinden geçmeniz gerekir. Bu konuda sizlere dijital pazarlama eğitimi veren yerler destek olacaktır.

Google, Facebook, Pinterest gibi çoğu sosyal ağ çok büyük bir pazar ve ciddi bir müşteri potansiyeli mevcut. Hepsinin farklı bir algoritması mevcut, reklam vermek kolay gibi görünse de hedef kitleye ulaşabilmeniz için iyi bir bilgi birikimine ihtiyacınız vardır.

Facebook’da geziyorsunuz ve karşınıza aniden bir video çıkıyor. İlginizi çeken bu videoyu izlemiyor musunuz? Ben izliyorum ve hatta ilgili siteye giriyorum ya da uygulamasını indiriyorum. Reklamveren kişi benim ilgi alanlarımı bulmuş ve doğru hedeflemeyi yapmış diyebiliriz. Sosyal medya araçlarını iyi kullanmak, markanızı daha yüksek kitlelere duyurmak için mutlaka sosyal medya eğitimi almalısınız.

Sosyal ağlarla iyi bir kitle yakalamak mümkün. Bunlara dair eğitimi aldıktan sonra geriye Google Ads kalıyor diyebilirim. Google reklamları da yıllardır varlığını sürdürüyor. Görüntülü reklamlar, arama ağına yönelik reklamlar ve video reklamlar gibi birçok alternatif sizlere sunuyor.  Özellikle arama motorlarında istediğiniz bir kelimeye yönelik reklam verdiğiniz de ciddi müşteri potansiyeli yakalayabilirsiniz. Vereceğiniz reklamlar da tıklama başı maliyet, görüntülenme sayısı gibi önemli konular da iyi rakamlara ulaşmanız için de  google ads eğitimi şart.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?