Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana SayfaNedir? Nasıl Yapılır?Doğal yüz maskesi nasıl hazırlanır?

Doğal yüz maskesi nasıl hazırlanır?

Şimdi okuyacağınız makalemizde anlatacağımız maske cildinizin sıkılaşması için en uygun maskelerden biridir. Bunlara ek olarak ev yapımı maske olduğu için çok doğal ve oldukça yararlı hem de evinizde yaptığınız üzere oldukça ekonomik bir maskedir. Özellikle de piyasada olan o maskelere göre çok ucuz bir şekilde elde edebilirsiniz. Yine bu maskeyi birçok bayan uygulamış ve oldukça memnun kalmışlardır. İşte cildinizi hem temizleyen, hem sıkılaştıran hem de yumuşatan o maske.

Maskenin Malzemeleri

Maske hazırlama aşamasına geçmeden önce malzemeleri belirtelim; kabın üç çeyreği olarak yoğurt, 4 çorba kaşığı elma suyu, 2 çorba kaşığı gliserin, iki yumurta beyazı, bir çorba kaşığı elma sirkesi ve yine bir çorba kaşığı yer fıstığı yağı. Bu malzemeleri bir yerden ekonomik bir şekilde temin edebilirsiniz.

Maskenin Yapılışı

Yoğurdu küçük kap içerisine koyabilirsiniz ve bir alet yardımı ile yavaş bir şekilde karıştırarak elma suyunu, elma sirkesini ve yine yer fıstığı yağını ekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı buzdolabı içerisine koyabilirsiniz. Kap orada sıcak bir su ile yumuşak havluyu ıslatın. Islatmış olduğunuz havluyu da yüzünüze yerleştirmelisiniz. Sonra da tam olarak 9 – 15 dakika kadar havluyu yüzünüzde tutun. Bu sizin gözeneklerinizin önemli oranlarda açılabilmelerine yardım eder. Sonrasında maskeyi alarak gliserin ile yumurta beyazını ekleyebilirsiniz. Sonra da yüzünüze bir tabaka haline getirerek uygulamanız gerekli. Bunları yaparken de oldukça nazik hareket etmeli ve bütün yüzünüze yaymalısınız. Ancak bu şekilde tam anlamıyla maskeden fayda alabilirsiniz. Yine maskenin 15 dakika civarında yüzünüzde kalmasını ve yüzünüzün üstünde kurumasını sağlayın. Kuruma işlemi bitince de uzun süre yüzünüzde tutmayın ve yıkayın.

Yıkama işlemini sıcak su ile yapın. Sıcak suyun arkasından yüzünüzü soğuk su ile de yıkamalısınız ve yüzünüzü iyi bir şekilde kurulamalısınız. Çünkü soğuk ve sıcak su yüzünüze şok etkisi yapacak ve hücrelerin açılmasını sağlayacaktır. Bu maskeyi de haftada sadece bir kez uygulamalısınız. Bu sayede düzenli bir şekilde etkilerini kısa zamanda görebilirsiniz.

Önceki İçerikOyun Bilgisayarı
Sonraki İçerikHeartbleed açığı nedir?
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?