Dövme Yaptırırken En Çok Acıtan 8 Bölge

0
4524

Dövme yaptırmayı düşünüyorsunuz ve canınızın acımasından korkuyorsunuz diyelim. Size maalesef kötü bir haberimiz var. Hani “Abi acıtıyor mu?” diye soruyorsunuz ya, acıtıyor. Fakat tabi ki bu dövme yaptırdığınız vücut bölgesine göre değişiklik gösteriyor, bazı yerler sinek ısırığı gibi gelirken bazı yerler tabiri caizse ayı ısırığı gibi acıtabiliyor. Dövme yapılan bölgenin yanında kullanılan iğne, uyuşturucunun türü ve miktarı; sizin acı direnciniz de hissedilen acı konusunda oldukça etkili faktörler. Şimdi size ufak ufak ipuçları vererek yaptırmayı planladığınız dövmenin canınızı ne kadar acıtabileceğini üç aşağı beş yukarı tahmin etmenizi sağlayacağız. Dövme yaptırırken en çok acıtan 8 bölgeden bahsedeceğiz.

Amerika Birleşik Devletleri ‘nin Ohio’sundan başarılı bir dövme sanatçısı internette dövmenin insanlar üzerindeki acı etkisine dair bir araştırma yapmış ve sonucunda da bir rapor sunmuş. Bu raporu referans alarak sizlere anlatım yapacağız. Boş değil yani 🙂
Detaylı bir şekilde nerenin ne kadar acıttığını söylemeden önce lafı uzatmamak adına temel bir özet sunalım: en az acı çekeceğiniz bölgeler: omzunuz, kollarınız ve alt bacak kısımlarınızdır. Diğer bölgeler kendi içerisinde değişiklik gösterebiliyor. Tabi ki eğer bir dövmeyi beğendiyseniz ve yaptırmak istediğiniz bölgeyi de kesin olarak seçtiyseniz acıyı fazla kafanıza takmayın bence. Korkunuzu yenmeye odaklanın, çünkü siz onu istiyorsunuz. İşte en çok acıtan bölgeler

Dövme Yaptırırken Acıtan Bölgeler

Kafa
Kafa derisi genelde çok fazla dokunma olayına maruz kalmadığı için hassaslık oranı yüksek bir bölgedir. Bu sebeple tahmin edebildiğiniz gibi çok acıtır. Cabası ise makinenin sesini tam kafanızın içinde saatlerce hissediyorsunuz. Söylentilere göre ses kendini acıdan daha fazla belli etmektedir. Bence küçük bir dövme yaptırmayacaksanız kafanızı tercih etmeyin.

Yüz
Bu bölge için de söyleyecek pek ekstra sözümüz yok yani acıtıyor.

Göğüs
Eğer sıcak bir bıçakla gövdenizi kestirmek isterseniz tercih edebileceğiniz bir bölge.

Karın ve Oblik Bölgesi (Yanlar)
Göğüsten pek bir farkı olduğu söylenemez ama genelde daha yağlı bölgeler olduğu için bazı kişiler uyuşturucunun daha az etki ettiğini yani daha çok acıttığını söylemekte.

Dirsek
“Tavuk derisi” diye insanlar arasında tabir edilen bu bölge bildiğiniz üzere acımaz, çünkü sinir hücreleri ölüdür. Bu bölgeye gönül rahatlığı ile acı çekmeden dövmenizi yaptırabilirsiniz. Fakat eğer bu bölgeniz siyahsa biraz estetik sorun olabilir onu da göze almayı unutmayın.

El ve Parmaklar
Avuç içini tercih etmiyorsanız diğer bölgelere göre çok fazla bir acı verir diyemeyiz. Fakat el bölgenize dövme yaptırırken göze almanız gereken bir nokta var onu da söylemeden geçmeyelim: el bölgesi aktif olarak temasla kullanılan bir bölge olduğu için yapılan dövmenin bozulma olasılığı çok daha yüksektir. Dövmenizi sürekli yenilemeniz gerekebilir.

Arka Baldır ve Diz
Arka baldırın ne kadar acı vereceğinden bahsetmemize pek gerek yoktur sanırım, fakat ön diz için aynı şeyi diyemeyiz. Diz bazı kişilerde tıpkı dirsek gibi hiç acı vermezken bazı kişilerde acı verebiliyor denemeniz gerekli.

Ayak ve Bilek
Diğer bölgelere oranla daha az acı çektiğiniz saptanmıştır. Yazının başında söylediğimiz gibi kişiden kişiye muhtelif faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bence dövme yaptırılacağı zaman tercih edilebilecek minimal ve güzel bir bölge.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz