E-Mail Marketing’in Önemi Nedir?

0
1721

Elektronik posta yani e-mail marketing tüm şirketlerin en çok tercih ettiği verimli reklam stratejilerinden birisidir. E-Mail marketing dediğimiz strateji toplu mail gönderme esasına dayanır. Bu yol hem ucuz hemde geniş yelpazeli olmasından dolayı oldukça karlı olur.

Marketing yani pazarlama olgusu fiziksel iken zamanla sanal dünyaya giriş yaptı ve bu yaptığı girişle sanal teknoloji dünyasına iş hayatı anlamında en güzel uyum sağlayan şeylerden birisi oldu. Şirketlerin ve belki de küçük işletmelerin de verimli şekilde faydalanabildiği bu sistemde kendinizi tanıtmak ve müşteri potansiyelinizi arttırmak birinci amaçtır. Bu amaç uğruna sms, reklam yayın servisleri (örn. google adworks) gibi bir çok yayın oluşturulmuş olsa da yılların eskitemediği bir yol var o da e-mail marketing. E-Mail Marketing’in şirketiniz için öneminden ve size yaptırabileceği karlardan bahsedeceğiz.

Pazarlamanın Etkili Yolu: Toplu E-Posta

Tamamen etik ve kaliteli bir reklam tekniği olan bu stratejiyi bilmeyenler için temel anlamda açıklamak gerekirse; insanlara ulaştırmak istediğiniz iletiyi herkesin kullandığı ücretsiz bir servis olan elektronik posta yoluyla toplu bir şekilde gönderiyorsunuz ve geri dönüşüm sağlıyorsunuz. Bunu yapmak için ise özel kurulmuş toplu mail gönderme servislerinin size sunduğu sektörlere göre kategorize edilmiş binlerce e-posta listesinden yararlanabiliyorsunuz. Gene kullandığınız toplu mail gönderici servisin size sunduğu analiz raporları sayesinde ne kadar geri dönüş oranına sahip olduğunuzu yani insanların tepkisini net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Sosyal medya gibi yeni reklam kanallarının açılmasıyla biraz gölgede kalmış gibi gözükse de e-mail marketing sistemi şu an bildiğiniz tüm büyük şirketler tarafından kullanılmakta ve ana reklam işlemleri buradan yürütülmektedir. İsterseniz şimdi e-postanızda gelenler sekmesine bir göz atın ve Windows, Apple, WordPress, Google, Skype, Facebook, Twitter, Instagram ‘dan ve diğer sektörel şirketlerden ne kadar mail gelmiş bir kontrol edin 🙂 Bu sebeple sanal marketing sırasında sosyal medya kanalları ile birlikte göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz