Elektronik Sigara S.S.S

0
1977

Bildiğimiz geleneksel anlamda kullanılan sigaranın yerini yavaş yavaş elektronik sigara almaya başlıyor diyebiliriz. Bu kullanım hala büyük oranda olmasa da büyük bir pay sahibi olacağının sinyallerini veriyor. Bunun en önemli sebebi daha pratik olması, sigara bağımlılığını bir nebze olsun azaltmak olarak gösterilebilir. Bunun yanında yanlış bilinen bazı şeyler var. Sıkça sorulan sorular kısmında bu sorulara cevap bulabilirsiniz:

Sıkça Sorulan Sorulan

Elektronik sigara ve normal sigara aynı mı?
Hayır. İkisinin tamamen aynı olduğu söylenemez. Elektronik sigarada buhar benzeri bir duman çekilir. Bu dumanın içinde yine nikotin vardır.

Elektronik sigara likit nedir?
Likit, elektronik sigaranın bir parçasıdır. Bir nevi kartuşudur. İçinde nikotin vardır. Likit bitince ekleme yapılır. İçine aroma da katılabilmektedir. Daha fazla zarar görmemek için merdivanaltı diye tabir edilen likitlerden uzak durulmalıdır.

Elektronik sigara zararsız mı?
Yapılan çalışmalar neticesinde bu soruya verilecek cevap kesinlikle “evet zararlı” olacaktır. Elektronik sigara da diğer sigara türleri gibi zararlıdır. Ancak daha mı zararlı sorusunun cevabı ise net olarak belli değildir. Bu konudaki araştırlamar hala devam etmekedir. Elektronik sigaranın piyasaya çıkma amacı esasında sigara bağımlılığını azaltmaktır. Yani elektronik sigara bir nevi bir araçtır. Ancak bilinçsiz tüketim bu bağımlılığı azaltmayabilir.

Elektronik sigara patlar mı?
Elektronik sigaraların patlama ihtimali her zaman vardır. E-sigara elektronik bir üründür. Bunun sebebinin aşırı ısınma olduğu düşünülmektedir. Elektronik sigara kullanıcılarının, ürünleri kullanırken dikkat etmesi gerekir.

Elektronik sigaranın tek üreticisi mi var?
Hayır. Elektronik sigara bir çok firma tarafından üretilmektedir. Farklı elektronik sigara modelleri mevcuttur.

E-sigara aynı şey mi?
Evet. E-sigara başındaki “e”, “elektronik” kelimesinin kısaltılmış halidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz