En Beğenilen 10 Netflix Dizisi

0
3181

En Beğenilen Netflix Dizileri, Netflix Dizi Tavsiyesi, 2017 Netflix Dizileri, En İyi Netflix Dizileri gibi yan başlıkları barındırabilen bu yazıda sizlere kaçırmamanız gereken kaliteli Netflix dizilerini açıklayacağız.

Netflix dizi ve film platformu 2016 yılında Türkiye’de aktif olarak kullanıma açılmasıyla uzun süre gündemde kalmıştı. TV dizilerinin basit olduğunu düşünen kitlenin derdine deva olan Netflix ufak bir miktar ücret karşılığında izleyicilere çok kaliteli film ve dizi keyfi sunuyor. Özellikle kaliteli dizileri ile bilinen Netflix harici dizilerin yanı sıra artık o kadar gelişti ki kendi dizilerini dahi çekmeye başladı. Türkiye’de de başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy’un başrol oynayacağı bir dizi çekeceğine dair haberler de çıktı.

Bu yazımızda izleyecek dizi arayışında olan tecrübeli dizi takipçilerine ya da Netflix ile henüz yeni yeni tanışmakta olan ve iyi bir dizi ile serüvene başlamak isteyen okurlarımıza En Beğenilen 10 Netflix Dizisi ‘ni paylaşarak ufak tavsiyelerde bulunacağız. Umarız ki bu önerilerimizi beğenerek izlersiniz. O halde başlayalım.

10 Netflix Dizi Tavsiyesi

Stranger Things

Türkçe olarak tam anlamıyla “Yabancı Şeyler” anlamını taşıyan Stranger Things dizisi de tam anlamıyla sizi yabancılıklara yolculuk ettirecek. Bilimkurgu türündeki dizinin konusu ufak bir kasabada kaybolan küçük kızın başından geçenleri anlatıyor. ve ek olarak belirtelim ki dizide doğaüstü olaylar da zorlayıcı bir biçimde karşımıza çıkıyor. Eğer daha ağırbaşlı bir dizi istiyorsanız bunu tavsiye etmiyoruz.

Narcos

Kolombiya ‘nın efsanevi uyuşturucu kaçakçısı ve zengini Pablo Escobar ‘ın gerçek hikayesinin işlendiği dizi Türkiye ‘de büyük bir ilgi topladı. Polislerle kovalamaca içerisinde geçen bu diziyi aksiyon severler için önerebiliriz.

Sense8

Gene bir bilimkurgu dizisi, fakat bu diğerlerinden farklı derecede mükemmel bir yaratıcılıkla oluşturulmuş. Sene8 telepati kurarak birbirlerinin yerine geçebilen 8 bireyin hikayesi üzerine. Ana mesajına inersek izlediğiniz de analyacaksınız ki “tabuları yıkmak” söyleşini tam anlamıyla karşılamak üzerine bir dizi. Kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Ozark

Bir finans danışmanının sürükleyici hikayesi. Ailesiyle Ozark ‘a taşınan adam uyuşturucu patronunun 500 milyon dolar kara parasını aklamaya çalışır. Aksiyon ve gerilimin bir arada olduğu dizinin kalitesi tartışılmaz, size yeni bir şeyler katacağını düşünmekteyiz.

Daredevil

Standart bir Marvel yapmı. Matt Murdock isimli avukat gündüzleri mesleğini yaparken geceleri Daredevil olarak bir süper kahraman olmaktadır. Diziyi listemizde tercih etmemizin en büyük sebebi akıcılığı, ilk 2 sezonu göz açıp kapayana kadar izleyeceğinizi söyleyebiliriz.

Black Mirror

En kısa tanımıyla teknoloji dünyasının insanlığa negatif etkilerini göstermeye çalışan bir dizi. Fakat bunu büyük bir ustalıkla yapıyor ki körelen duyguların ortaya çıkarılıp görülebilmesini sağlıyor. Dizi tam anlamıyla bilimkurgu diyemesek bile bilimkurgu öğelerinden yararlanarak anlatıcılığını daha geniş çaplı bir hale getirmeyi hedeflemiş diyebilmemiz mümkün.

The OA

Tam anlamıyla gizem ihtiva eden bu dizinin temel olay örgüsü öldü denilen bir kadının yeniden ortaya çıkıp evine dönmesi. Fakat burda bir olay var ki bu kadın kör iken görüyor olarak geri dönmesi ve sırtında tuhaf yara izlerinin bulunması. Bunun gibi daha bir çok garip olaylarla sizi izlemeye sevk eden dizinin ilginçliği onu izlenmeye değer kılıyor.

A Young Doctor’s Notebook

Mikhail Bulgakov’un kitabından yararlanılarak oluşturulmuş bir yapım. Kara mizah ve dram türlerinin iç içe bulunduğu dizide Rus Devriminin olduğu sıralarda küçük bir kasaba hastanesindeki doktorun başından geçen ilginç olaylar anlatılmakta.

Bloodline

The OA gibi belirsizlik ve gizemin kafanıza hücum ettiği bir dizi daha. 8.2 IMDB puanıyla izlenilesi. Konusunda Florida ‘da otel sahibi saygın bir ailenin sevilmeyen ferdi Danny geri dönüp bu ailenin karanlık yüzünü ortaya çıkarmaya çalışır.

Master of None

Son olarak da komedi severler için bir alternatif sunmazsak olmazdı. 2015 ‘de yayınlanmaya başlayan dizi fresh bir atmosfer ile izleyicisinin karşısına çıkıyor. Temel olarak bir karakterin hayatı ele alınıyor diyemesekte başrol  Aziz Ansari ‘nin hayattaki “takılışı” mevzubahis oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz