En İyi Animasyon Filmleri

0
1523

Animasyon filmleri çocuk ya da büyük farketmeksizin herkesin zevkle izlediği filmlerdir. IMDB oylamasına göre en iyi animasyon filmleri sıralaması yaptık.

5- Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3)

Macera ve komedi filminde Andy eğitimi için ayrılmak zorunda kalmıştır. Oyuncakları endişe içindedir. Andy, Woody’i giderken beraberinde almaya karar verir ve Buzz’u da evin tavan arasındaki çöp torbasına, diğer oyuncakların bulunduğu yere koyar. Olayı yanlış anlayan oyuncaklar kaçmaya çalışacaktır. Her şeyi bilen sadece Woody vardır. Woody’nin amacı oyuncakları ikna etmektir.

4- Vol.i (Wall-E)

Vol.i Dünya’ya bırakılmış bir robottur. Amacı kirletilmiş ve bu yüzden terkedilmiş gezegenimizi temizlemektir. Yalnız olan Vol.i’nin hayatı başka bir robot olan Eve’nin gelmesi ile değişir. İnsanların teknoloji ile tembelleşmesi ve aşırı tüketici olmaları eleştirisi yapan film zevkli bir keyif sunuyor.

3- Ters Yüz (Inside Out)

2015 yapımı Ters Yüz yapımı küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Riley’in yaşamı, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlaması ile tamamen değişir. Riley için artık yeni bir ev, yeni bir okul ve yeni arkadaşlar vardır. Riley ile birlikte artık neşe, korku, öfke, nefret ve üzüntü duyguları yeni hayata başlayacaktır.

2- Zootropolis: Hayvanlar Şehri (Zootopia)

Zootopia’da hayvanlar artık bilinçlenmiş ve modern hayata uyum sağlamıştır. Film, tilki olan Nick’in suçlandığı bir konuda kendisini aklamaya çalışmasını anlatıyor.

1- Ruhların Kaçışı (Sen to Chihiro no kamikakushi)

Japonya yapımlı filmdeki kahraman Chihiro’dur. Yeni bir kasabaya gitmek için yola çıkan aile bir tünelden geçince fantastik dünyaya adım atar. Daha sonra Chihiro ailesini kaybeder ve macera başlar. Japonya’nın en iyi animasyon filmleri arasında ilk sırada gösterilmektedir.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz