En İyi Online Portfolyo Siteleri

0
2869

Uzmanı olduğunuz alanda gerçekleştirdiğiniz işleri, bireysel ve akademik başarılarınızı, tecrübelerinizi kendinize referans sunmak için iş hayatında Portfoy adı verilen sistemleri kullanarak insanlara iletebilirsiniz. Genelde iş başvurusu yaparken sadece CV vermek yeterli olsa da yeni oluşan mesleklerde, SEO Uzmanı, Grafiker, Web Tasarım Uzmanı, Programlamacı gibi herhangi bir yere başvuru yaptığınız zaman Portfoyünüz de istenmektedir. Eğer size ait bir web siteniz yok ise ve bir portfolyoya sahip olmak istiyorsanız bunun için özel oluşturulmuş online ve ücretsiz siteleri kullanabilirsiniz. Başvurunun yanı sıra çok büyük ağlar olan bu sitelerde tıpkı sosyal medya gibi ün kazanabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

En İyi Online Portfolyo Siteleri

DevianArt

Dünyanın en büyük online görsel sistemlerinden birisi olan DevianArt milyonlarda kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır ve otoriter bir yere sahiptir. Eğer bir grafiker iseniz mutlaka ve mutlaka bir DevianArt hesabınızın olması gerekmektedir. Bu siteyi sadece porfolyo açısından değil yeni işleri takip etmek, işinize yarayacak yeni materyaller bulmak için de kullanabilirsiniz.

Behance

Tıpkı DA gibi olan bu platformda da eğer bir grafikerseniz muhakkak bir hesabınızın olması gereklidir. Daha çok yaratıcı işlerle meşgul olan kişilerin kullandığı Behance ‘de web tasarım, fotoğrafçılık, moda gibi bir çok iş alanından kendinize yer bulabilirsiniz. Oldukça Business bir sitedir.

Carbonmade

“Senin online portfolyon” sloganıyla hayatına devam eden bu sistem sadece grafikerlere değil diğer tüm meslek dallarına hitap ediyor. Ayrıca kullanmak için de çok fazla bir beceriye sahip olmanız gerekmiyor çünkü kolay ve basit bir arayüze sahip. O da tıpkı diğerleri gibi online bir porfolyo hazırlama sitesi olmanın dışında meslektaşlarınızla etkileşimde bulunabileceğiniz bir ağ.

Dribble

Burada da diğerlerinden farklı olarak bahsedilecek pek bir özellik yok. İşlerinizi buradan da yayınlayarak daha geniş kitlelere ulaşabilir ve kendinize yeni iş teklifi bulma şansı yakalayabilirsiniz.

Flickr

Bundan 5 sene önce dünyanın devleri arasında sayılabilecek olan platform. Gerçi halen dünya devi fakat eski gücünü Instagram gibi sosyal medya ağlarının yaygınlaşmasıyla kaybetmiş durumda. Flickr sadece fotoğrafçılar ve grafikerler için tasarlanmış bir porfolyo sistemi çünkü sadece fotoğraf paylaşılabiliyor.

Bu sistemlerden size uygun olana ücretsiz bir şekilde üye olarak kendi portfolyonuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Sitelere ulaşmak için adlarını Google ‘da aratmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz