En İyi Sigorta Şirketleri

0
1460

En İyi 10 Sigorta Şirketi

Ülkemizde her yıl binlerce araç trafiğe çıkmakta ve trafikte mevcut 20 milyon civarında motorlu araç bulunmaktadır. Bu motorlu araçların zorunlu trafik sigortalarının yapılması gerekmektedir. Bunun dışında, kasko, hayat sigortası, ferdi kaza sigortası, BES, DASK gibi çeşitli sigortalarında yapılması gerekiyor. Sigorta sektörü sürekli genişlemekte ve büyümektedir. Müşteriler en iyi sigorta şirketlerini seçmeye özen göstermektedir.

En İyi Şirket Nasıl Bulunur?

Sigorta şirketleri seçimi yapılırken, şirketin vereceği prim oranları ve müşteriye sunulan ürün seçenekleri kıyaslanmaktadır. İnsanlar sigorta yaptıracakları zaman birden fazla şirketten teklif alarak kendilerine en iyi oranları veren şirketleri seçmeye özen gösteriyorlar. Çeşitli internet platformlarında sigorta şirketlerinin vermiş oldukları hizmet ve ürün türlerine göre en iyi şirket seçimleri yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetine göre sıralama yapılmaktadır.

Sigorta İçin Şirketin Önemi

Sigorta şirketlerinin önemi yaptırılacak sigorta türüne göre değişmektedir. Sigorta şartları ve primleri devlet tarafından belirlenen zorunlu trafik sigortası için şirketin fazla bir önemi yoktur. Ancak sağlık sigortası, kaza sigortası gibi özel sigorta işlemlerinde şirketin önemi büyüktür. Çünkü şirket müşteriyi çeşitli bürokrasi işlemleri ile uğraştırmadan müşterinin mağduriyetini gidermeli ve müşteri memnuniyeti oluşturmalıdır.

İlk Sırada Yer Alan Ping An

Forbes ekonomi dergisinin düzenli olarak yaptığı dünyanın en iyi 10 şirketi sıralamasında Çinli Ping An şirketi ilk sırada yer almayı başarmıştır. Ping An Çincede güvenli ve iyi anlamına gelmektedir. Şirket Hong Kong ve Şangay borsalarında işlem gören dünyanın en değerli sigorta şirketi olarak işlem yapmaktadır.

Alman Allianz

Alman Allianz sigorta şirketi sermaye yapısı ve yatırımları ile Forbes dergisi tarafından dünyanın en iyi ikinci sigorta şirketi olarak seçilmiştir. 7,6 milyar dolarlık kar marjina sahip olan şirket sektörde en güvenilir şirketler arasındadır.

Axa Sigorta

Fransız sigorta devi olarak sektörde yer alan Axa sigorta ülkemizde de hizmet vermektedir. Forbet dergisinin sıralamasında üçüncü sırada yer almaktadır. Kar marjını 6,2 milyar dolar olarak açıklayan şirket dünyanın her yerinde ilk 10 şirket arasına girmeyi başarmış ve gelişmelerini sürdürmektedir.

Japan Post Holdings

Dünyanın en iyi 10 sigorta şirketi sıralamasında dördüncü sırada yer alan Tokyo merkezli Japan Post Holdins sigorta şirketi, sigortacılık dışında, bankacılık, finansal hizmetler ve lojiktik hizmetler alanında da hizmetler vermektedir. 2000 yılında 45. Sırada yer alan şirket hızlı bir büyüme ve gelişme ile günümüzde ilk 10 şirket arasına girmeyi başarmıştır.

China Life Insurance Da

Forbes global 2000 en iyiler sıralamasında 52. Sırada yer alan China Life Insurance, 2014 yılında yeniden yapılanmaya gitmiş ve yeni yönetimi, yeni sistemleri sayesinde en iyi ilk beş arasında yerini almayı başarmıştır. Şirketin %70 Çin devletine aittir. %30 payı ise özel şirkete aittir.

Kasko

Trafik sigortası oranları devlet kurumları tarafından belirlenirken, kasko tutarları tamamen sigorta şirketleri tarafından belirlenmektedir. Kasko ile trafik sigortası karıştırılmamalıdır. En iyi sigorta şirketleri bulunarak kasko yaptırılmalıdır.

En İyi 10 Şirket

Ekonomi dergilerinden Forbes yıllık olarak yaptığı çalışmalar ile dünya genelindeki en iyi 10 sigorta şirketini belirlemektedir. Son yıllarda en iyi sigorta şirketleri sıralamasında Çin merkezli Ping An şirketi ilk sırada yer almaktadır.

Dünya Çapında Sigorta Şirketleri

Forbes ekonomi dergisinin çalışmalarında Çinli şirket ardından Allianz ikinci sırada yer alırken, Fransız Axa sigorta üçüncü sırada yer almıştır. İlk 10 sigorta şirketi arasında, Prudential, Chubb, Zurich, AIA Group, Münih Re şirketleri de yer almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz