Pazartesi, Ekim 18, 2021

En iyi VPN

VPN Nedir?

Açılımı “Sanal Özel Ağ” olan VPN bir program türüdür. Sadece yasaklı sitelere giriş programı olarak algılanmamalıdır. Aynı zamanda güvenilirlik sağlar. Dışardan izlenme ihtimalini düşürür. En iyi VPN listesini inceleyerek kullanabileceğiniz 5 VPN programını inceleyebilirsiniz.

En İyi 5 VPN

VPN, dijital ortamda gizliliğin korunması ve verilerin şifrelenmesini sağlayan bir teknolojidir. Aynı zamanda internete farklı bir konumdan bağlanıyormuş gibi görünülmesini sağlar. Biz de sizler için en iyi 5 VPN programını araştırdık. İşte o programlar:

1. Speedify

#1 Speedify (En İyi VPN Programı)

Yüksek bağlantı hızı ile tüm Mac ve bilgisayar bağlantılarını birleştirme imkanı veren Speedify, bir VPN teknolojisidir. Speedify, kullanıcılarına bulut sunuculardan yararlanarak hızlı ve güvenilir bir bağlantı sunar. Örneğin, bilgisayarın mevcut olan İnternet bağlantısını Wi-Fi ve telefonda bulunan 3G bağlantısını bir araya getirerek güçlü bir bağın oluşmasını sağlar. Dahili VPN işlevi sayesinde kullanıcının trafiğine en uygun bağlantıların gönderilmesine imkan verir. Bu sayede kullanıcılar hızlı bir İnternet deneyimi yaşamış olurlar. Birçok VPN sunucusunun en önemli özelliği İnternet hızını yavaşlatmaktır ama Speedif’de durum tam tersidir. Bağlantı kopmalarına karşı da kullanıcıları korur ve bağlantı kopsa bile hız kesinlikle değişmez.

Speedify, hem yazılım hem de hizmet anlamında kullanıcılara bazı imkanlar sunduğu için belirli bir ücret karşılığında kullanılabilir. Ücretsiz hesaplarda aylık olarak 1 GB’a kadar deneme imkanı vardır. Onun haricinde sınırsız bir hizmet için aylık olarak belirli bir miktarın ödenmesi gerekir. Lisanslı olarak satın alınırsa birden çok bilgisayarda kullanılabilir. Speedify uygulamasını aynı anda hem bilgisayarınız, hem telefonunuzu hem de diğer cihazlarınız da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulamanın en önemli özelliği birden çok ağ bağlantısını birleştirerek kesintisiz hizmet vermesidir.

Örneğin 1 GB veri kullandığınız düşünün. Speedify bu verinin bir kısmını ethernet üzerinden çekiyor. Ethernet üzerinden çektiği veri yavaşladığı zaman diğer kısmını kendi bulutuna aktararak ikinci bir bağlantı kuruyor ve kendi bulutundan veri çekmeye başlıyor. Yani birden çok ağ bağlantısı kullanarak kullanıcılarına kesintisiz bir İnternet deneyimi yaşatıyor. Bunların dışında Dünyanın her yerinde kolay bir şekilde uygulama kullanılabilir. Uygulama Speedify’nin resmi sitesinden indirilebilir. Ayrıca Speedify’in ücretli versiyonu 5 cihazda aynı anda kullanılabiliyor. Uygulama kullanıcılara:

Wifi ve Hücresel ağı kullanarak yüksek hızda internet, Türkiye’de yasaklı olan veya hızı kısıtlanan sitelere kolay ve yüksek hızda erişim vaat ediyor.

https://speedify.com/

2. Hotspot Shield

Popüler VPN uygulamalarından biri olan HotSpot Shield, günlük 500 MB’a kadar kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet veriyor. Ücretsiz olan versiyonu sadece bir cihazdan kullanılabiliyor. Hotspot Shield, büyük işletim sistemlerinin tamamı ile uyumludur ve hızlı bir VPN aracıdır. Ücretsiz versiyonunda hızlı bağlantı, güçlü veri ve şifreleme, engellenmiş içeriklere erişim, günlük 500 MB kullanım hakkı, sadece tek bir cihazdan bağlantı ve e-posta desteği gibi hizmetler verilmektedir. Video izlemek isteyen kişiler Netflix gibi yayınları takip etmek için programın premium versiyonunu satın almalıdır. Ücretli versiyonu aynı anda 5 cihazda kullanılabilir ve 7/24 canlı destek birimi mevcuttur.

Hotspot Shield programı veri hırsızlığına karşı önlemler alan ve İnternet üzerinde rahat bir şekilde gezinme olanağı sağlayan güçlü bir proxy programıdır. Kurulumu çok basittir. İster premium, ister ücretsiz versiyonunu site üzerinden rahat bir şekilde indirebilir. İndirildikten dakikalar sonra program kullanıma hazır hale gelecektir.

Program, hiçbir kısıtlama olmadan tüm yasaklı sitelere erişmenizi sağlar, Güçlü şifreleme tekniğine sahip olan HTTPS protokolü ile bilgilerinizi, çerezlerinizi ve şifrelerinizi korur. IP adresini gizleyerek birçok sahtekarlığa karşı sizi korur ve çevrimiçi kimlik hırsızlığına karşı önlem almanızı sağlar.

3. TunnelBear

TunnelBear, 2001 yılında piyasaya sürülmüş olan ve ücretli, ücretsiz olmak üzere iki seçeneği bulunan bir VPN uygulamasıdır. Kolay ve anlaşılır bir tasarıma sahiptir. TunelBear, Lite adı verilen bir sürüm ile kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ücretsiz olarak sunulan hizmette her ay yenilenen 500 MB kota mevcuttur. Ücretsiz versiyonda kolay bir arayüz, açılır reklam olmaması, IP veya veri kaydının olmaması gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Uygulama TunnelBear’ın resmi sitesinden kolay bir şekilde indirilebilir. Mobil cihazlar için Google Play ya da App Store kullanılarak indirilebilir.

iOS, Android telefon ve tabletler, Linux, Windows işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Mobil cihazlara indirilen TunnelBear uygulamasını kullanmak için ilk önce bir hesap açmak gerekiyor. Ücretsiz hesap aç butonuna tıklanarak, gerekli bilgiler doldurulduktan sonra mobil cihazlarda program kullanılabilir. Ücretsiz sürüm için aylık olarak size verilen görevleri yerine getirdiğiniz takdirde veri kotanızı artırmanız mümkündür. Örneğin, ücretsiz veri için Twitter platformu üzerinden tweet atmak yeterlidir. Tweet atıldıktan hemen sonra görev yerine getirildiği için kota hesabınıza yüklenecektir.

Ücretsiz versiyonu haricinde giant ve grizzly adı verilen sürümleri de kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sürümler ücretlidir. TunnelBear uygulaması kısa süre önce McAfee tarafından satın alınmıştır. Uygulama her geçen gün gizlilik ve güvenlik konusunda geliştirilmektedir.

4. Hide Me

Hide me, şeffaflık ve gizlilik konusunda iyi bir itibara sahip olan bir VPN servisidir. Hide me, Malezya’da önceden uluslararası güvenlik şirketlerinde çalışan ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş olan bir grup IT uzmanı tarafından kurulmuştur. Uygulama kullanıcılara ekstra güvenlik, hız ve gizlilik imkanları sunmaktadır. Bunların dışında kullanıcıların herhangi bir nedenden dolayı engellenmiş ya da kısıtlanmış sitelere girişini sağlamaktadır.

Ücretli ve ücretsiz olarak iki tür sürümü bulunan VPN servisi, ücretsiz versiyonda 2 GB veri transferine izin veriyor. Ücretsiz versiyonda hızlı bağlantı, uygulama içinde reklam olmaması, müşteri desteğinin 7/24 olması, kayıt tutmaması gibi özellikler ön plana çıkıyor. Ücretsiz versiyonda sunucu seçenekleri sadece Singapur, Kanada ve Hollanda’yı kapsıyor. Veri sınırlamasına takılan kullanıcılar, ekstra ücret ödeyerek ücretsiz versiyondan premium versiyona geçebilirler. Premium versiyon sınırsız veri transferine imkan sağlıyor ve aynı anda 5 cihazda birden kullanılabiliyor. Bütün işletim sistemlerinde rahat bir şekilde kullanılabilen Hide Me, dünyanın dört bir yanında 30’dan fazla sunucuya sahiptir. Uygulamayı indirmek isteyen kişiler internet üzerinden rahatlıkla uygulamaya ulaşabilir ve indirebilirler. İndirme işleminden sonra kurulum işlemi de basit bir şekilde tamamlanmaktadır.

5. ProtonVPN

En iyi gizlilik hizmeti sunan programlardan biri olan ProtonVpn, şifreleme ve verilerin gizliliği ile dikkat çeken bir uygulamadır. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Dört adet katman tabanlı bir plana sahiptir. Bu katmanlar şu şekildedir:

Temel: En fazla 2 cihazda kullanım imkanı sunar. Yüksek hızda bir bağlantı söz konusudur.

Plus: En fazla 5 cihazda birden kullanılabilir. Yüksek hız ve kendine özgü Secure Core teknolojisi içerir.

Visionary: En fazla 10 cihazda birden kullanılabilir. Plus katmanında bulunan tüm özellikler bu katman için de geçerlidir. Paket içeriğinde ProtonMail Visionary bulunmaktadır.

Ücretsiz versiyonda 1 cihazda 3 sunucu imkanı vardır ve hız düşük olarak kullanıcılara sunulmuştur. Ücretsiz versiyonda ABD, İsveç, Hollanda ve Japonya sunucularına erişim sağlanabilir.

Uygulamanın henüz İOS için bir uygulaması yoktur. Müşteri desteği diğer VPN programları ile kıyaslandığı zaman arka planda kalan bir uygulamadır. Canlı sohbet kısmı bulunmamaktadır. Kurulumu oldukça basittir. İstemciyi İnternet sitesinden indirdikten sonra yükleme işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlanır. Manuel olarak herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Arayüzü siyah- yeşil bir tasarıma sahiptir ve içerisinde kafa karıştırıcı unsurlar yer almamaktadır.

Eğer ki burada yer alan programlar bir noktada engellenmişse, Türkiye’de sorunsuz çalışan VPN programlarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Daha fazlası için: https://www.gamer.com.tr/haberler/en-iyi-vpn-2019

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?