En Muhteşem 3 Android Emoji Klavyesi

0
4529

Akıllı telefonlarda sık kullanılan emojiler (yüz ifadeleri) çoğu telefonun standart klavyesinde bulunmuyor. Kullanıcılar da chat yapabildiği platformlarda mesajlarını renklendirmek için emojilere ihtiyaç duyuyor bu noktada harici emoji klavyesi uygulamaları telefon kullanıcılarına yardımcı oluyor. Daha çok Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda kullanılan bu metod için uygulama mağazasındaki en kaliteli bulduğumuz 3 Android emoji klavyesini (emoji keyboard) sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak 2000 ‘li yıllarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan Emoji akımı Japonyalı Shigetaka Kurita tarafından icat edildi. İlk çıktığı zamanda şu anda olduğu gibi bir mesajlaşma özelliği olarak kullanılmaktaydı. Zamanla insanların kendilerini daha iyi ifade etmelerine olanak sağlayan emojiler teknoloji dünyasının daha da büyümesiyle yeni sosyal medya platformlarında gelişmeye devam etti ve günümüzdeki geniş bankalı halini aldı.

Facebook, Twitter, WhatsApp, Instagram, Snapchat hatta SMS ve E-Mail ‘lerde dahil olmak üzere internet üzerinden yapılan tüm mesaj içerikli metinlerde sıkça gördüğümüz emojilerin kullanımı için telefonun default yazılımına ek olarak sanal klavyeler de geliştirilmiş bulunuyor. Bu klavyeleri indirerek farklı kategorilerde ve farklı dünyalara hitap eden emojiler kullanabilirsiniz. Hatta seviyeyi bir adım daha yukarı taşıyarak Bitmoji ile kendi emojilerinizi oluşturup kullanabilirsiniz.

Android cihazınıza emoji klavyesi kurmak için uygulama mağazasında arama yaptığınızda karşınıza çıkan onlarca alternatif arasında kararsız kaldıysanız sizin için en iyi 3 emoji keyboardı açıkladık işte burada !

En İyi 3 Emoji Klavyesi

1) Emoji Keyboard 7

Barley WorkShop tarafından üretilen bu klavye oldukça hızlı ve 100.000 ‘i aşkın kullanıcı sayısına sahip ayrıca Google Play Store puanlamasında 4,1 oy almış bulunuyor. Aynı zamanda emojinin dışında klavye teması ve font indirme seçenekleri de sunan bu uygulamayı şahsen kullanmaktayım ve son derece memnunum. Sizlere de tavsiye ederim.

2) Kika Keyboard

Kika’nın geliştirdiği bu klavyenin ise 100 milyon indirmesi var ve hiç şarj yemediği söyleniyor. Oldukça kaliteli bir emoji keyboard olan Kika Keyboard ‘ı da deneyebilirsiniz.

3) SwiftKey Klavye

Bu ek klavyenin diğerlerinden en ayırt edici özelliği ise Google Play Store editörleri tarafından seçilenlere alınması, yani Google ‘ın referans gösterdiği bir klavye. Aynı zamanda kolaylıkla özelleştirilebilir olması da kullanıcıların beğendiği yönler arasında gösteriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz