En Uygun Mevduat Yatırımları

0
746

EN UYGUN MEVDUAT YATIRIMLARI

Mevduat hesaplarının ve bankaların ivedilikle takip ettikleri siyasi ve uluslararası politika dengeleri her an değişim ve hareketlilik göstermektedir. Bu durum en çok ekonomi finansal borsa devlerini ve yatırıcılarını etkilemektedir. Bankaların mevduat yatırımları için attıkları en uygun zaman aralığı borsa hareketliliğin yavaş olduğu ve faiz oranlarının düşüşe geçtiği andır.

  • Öte yandan henüz yatırım yapamayan çok önceden mevduat yatırımına giriş yapmış ve az da olsa yatırım yapan bütün müşteri ve borsa takipçileri için durum aksine kâr odaklı gelişecek kazançlarını katlayarak borsada adeta harikalar yaratacaklardır.
  • Anlık siyasi konjonktürde alınan önlem niteliğindeki politika süreçleri, devlet başkalarının gündeme bomba gibi düşen söz ve eylemleri mevduat yatırımı kur hareketliliği ve her türlü finansal kazanç ortaklığını etkileyen ve ciddi risk unsuru oluşturan faktörlerdendir.
  • Bu durum yatırım merkezi sistem modeli olarak tüm borsa hareketliliğini etkilemekte, dolaşımda bulunana p para likidinin yeniden borsada öne çıkmasına sebep olmaktadır.

Yatırmaları Etkileyen Kur Politikaları

Siyasi ve jeopolitik riskler, bankaların kampanya süreci, faiz oranları, likidite kısıdı, enflasyon, deflasyon, stagflasyon, ve her türlü maliye politikası ve para politikası aracı mevduat yatımlarını etkilemektedir. Her an değişim ve hareketlilik yaşayan ekonomi borsa canlılığı, önce mevduat hesaplarını ve beraberinde faiz oranlarına etki etmektedir.

-Uzmanlarca edinilen bilgilere göre en cazip ve en uygun mevduat yatırımları portföy önerisi olarak ele alındığında ; %40 Altın; %30 Borsa ,%30 Euro Bond olmak üzere özellikle altının revaçta olduğu görülmektedir. Öte yandan siyasi çalkantılar, sosyal politika araçları, ekonomi rezervleri ve her biri alanında ciddi ekonomi rezervi yaratan çok sayıda finansal ekonomi modeli ile birlikte Amerikan dolarının ciddi bir yükselişe geçtiği görülmektedir.

 -Aynı zamanda altın ve diğer rezervlerinin de yükselerek tırmanışa geçtiği gözlenmektedir. Görüldüğü üzere en az risk modeli gibi görünen finansal kazanç ölçeği ekonomisi, Euro Bond olduğu gözlenmiştir.

2020 Mevduat Yatırım Alanları

Her aşaması dikkat  gerektiren mevduat yatırım işlemleri   aşamalı bir şekilde araştırma yapılarak   gündem arşiv çalışması yapılarak  güncel siyasal oluşumlar,borsa  hareketliliği ve  her türlü   mevduat   finans bilgisinin    yeniden  gündeme gelemsi ve güncelleme  işlemlerine konu olması     yatırımcıların en çok üzerinde durması gereken konuların başında gelmektedir.

  • 2020 yılı için en uygun mevduat  altın,,borsa,euro Bond ve   yatırım işlemleri dahilinde  hızlıca  para bakiyesi  olarak yatırılan   para likidinin   güncel bir  şekilde  yatırım rezerv sürecine konu olması ; yatırımcıların bankaların teknik destek ekibi  ve  bizzat banka  şubelerinden destek alması birincil görevi  olmalıdır.
  • 2020 yılı depremlerin, komşu ülke savaş süreci ve geneli yüksek düzeyde risk ve mali tehdit yılı olarak gündeme gelmektekidir. Ekonomik faiz hadlerinin artması, gıda ve tüketim mallarının fiyatlarının hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi ve her türlü uygulama modeli finansal süreç çalışmasını beraberinde getirmektedir.  Bu durum mevduat yatırım zamanı ve uygulama çerçevesi bakımından bir hayli önem taşımaktadır.
  • Finansal kazanç sağlama ve borsada yükselişe geçmek ve yatım yapmak için uygun zamanın gelmesini bekleyip o takdirde yatırım yapılmasını gerekmektedir. Güncellenen borsa tavan ve taban yatırım hadleri, borsa rayici ve her tülü ekonomik konjonktür elemanı ve modeli, uygun ve zamanında yapılan mevduat yatırımının o ölçüde kâr ve kazanç getirisine katkı sunacağına ciddi bir mevduat yatırımı pay oranı olarak yükseliş ve gelişim sağlamaktadır.

 Mevduat yatırım süreci ve altın, döviz hadlerinin yeniden yapılandırılması ve borsa içindeki değerlerinin anlık değişim fon grafiklerinin izlenmesi ve takip edilmesi yatırımcıların en büyük görevi ve mevduat kazanç metodu olmalıdır.

Kaynak: https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/mevduat/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz