Google Adsense nedir?

0
1711

Google Adsense, Google’a ait bir hizmettir. Reklamverenler ile reklam yayıncılarını birleştirdiği platformdur.

Google Adsense algoritması, kullanıcıların web geçmişine ve arama kelimelerine bakarak reklamı en doğru kitleye ulaştırmayı amaçlamaktadır. Örneğin “pırlanta” araması yaparsanız Google Adsense reklamları pırlanta ile ilgili olacaktır.

Web site, Youtube kanalı ve mobil uygulamalarına reklam almak isteyenler, Google Adsense hesabı açarak bunu gerçekleştirebilir. Türkiye’de alt ödeme limiti 200 TL’dir. Ödemeleri hesaba tanımlanan banka hesabına yapar.

Google Adsense hesabı nasıl açılır?

https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/ adresinden hesap açılabilir. Hesap açmak için Google’ın belli standartları vardır. Bir web sitesi için bu standartlar temel olarak;

    • Kopya içerik olmaması,
    • Yeteri kadar içerik olması,
    • Kullanıcı odaklı bir tasarıma sahip olması
    • İllegal, zararlı madde gibi içeriklere sahip olmamasıdır.

Google Adsense hesabı onayladıktan sonra reklamlar yayınlanabilir. 20 TL limitini aştığında sisteme kayıtlı adrese onay kodu posta ile gönderilir. Bu onay kodu sisteme girilerek hesap onaylanır.

Google Adsense’den ne kadar para kazanılabilir?

Google Adsense reklam tıklama başına ya da gösterim başına ücret öder. Bir tıklama başına 0,01 ve 10 TL (bu daha da yüksek olabilir) arasında herhangi bir ücret verebilir. Bu rakam reklamverenlerin belirlediği bir limittir. Genellikle 0,10-0,30 TL arasında olur. Toplam kazanılacak paranın ise sınırı yoktur. Teorik olarak reklamverenlerin ayırdığı reklam bütçesi kadardır.

Kaynak: https://tolgaayric.com/adsense-gelirinizi-arttirin/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz