Hard Disk Kullanarak Ram Arttırma

0
1245

Hard Disk Kullanarak Ram Nasıl Artırılır?

Aniden bilgisayarınızın yavaşladığını fark ettiğinizde ilk aklınıza gelen seçenek Ram’in artık eskisi kadar düzgün görevini yerine getirmediği konusu olacaktır. Bunun için ise hard diskinizi kullanarak bir anlamda sanal ram oluşturmak ve bilgisayarınızın yeniden hızlanmasına katkı sağlamak olmalıdır. Bunun için izlemeniz gereken işlem basamaklarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Nasıl Sanal Ram Oluşturulur?

Öncelikle masaüstünüzden bilgisayarım veya özellikleri seçmeniz gerekir. Denetim masası sekmesinden de ilerleyebilirsiniz. Sol tarafınızda gelişmiş sistem ayarları karşınıza çıkacaktır. Gelişmiş seçeneğine tıklayarak menüye doğru ilerlemeye başlamalısınız. Performans sekmesinden ayarlar kısmına ilerlemelisiniz.

Performans için kullanılan seçenekleri incelemelisiniz. Açılan pencereden gelişmiş seçeneğine tıklayınız ve değiştir kısmına geliniz. Burada göreceğiniz sekmeler sanal Ram seçenekleri hakkında bilgi verecektir. En üstte açılan sekme olan tüm sürücüler için disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet kısmına ilerlemelisiniz. Bu kısmın işaretli olmaması gerekiyor.

Ardından sanal ram olarak kullanmak istediğiniz ramı seçmeli ve özel boyutu seçmelisiniz. Tamam dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Sabit diskiniz bu işlem sonucunda Raminizin yükselmesine neden olacaktır.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here