Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana SayfaTeknolojiHard Disk Kullanarak Ram Arttırma

Hard Disk Kullanarak Ram Arttırma

Hard Disk Kullanarak Ram Nasıl Artırılır?

Aniden bilgisayarınızın yavaşladığını fark ettiğinizde ilk aklınıza gelen seçenek Ram’in artık eskisi kadar düzgün görevini yerine getirmediği konusu olacaktır. Bunun için ise hard diskinizi kullanarak bir anlamda sanal ram oluşturmak ve bilgisayarınızın yeniden hızlanmasına katkı sağlamak olmalıdır. Bunun için izlemeniz gereken işlem basamaklarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Nasıl Sanal Ram Oluşturulur?

Öncelikle masaüstünüzden bilgisayarım veya özellikleri seçmeniz gerekir. Denetim masası sekmesinden de ilerleyebilirsiniz. Sol tarafınızda gelişmiş sistem ayarları karşınıza çıkacaktır. Gelişmiş seçeneğine tıklayarak menüye doğru ilerlemeye başlamalısınız. Performans sekmesinden ayarlar kısmına ilerlemelisiniz.

Performans için kullanılan seçenekleri incelemelisiniz. Açılan pencereden gelişmiş seçeneğine tıklayınız ve değiştir kısmına geliniz. Burada göreceğiniz sekmeler sanal Ram seçenekleri hakkında bilgi verecektir. En üstte açılan sekme olan tüm sürücüler için disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet kısmına ilerlemelisiniz. Bu kısmın işaretli olmaması gerekiyor.

Ardından sanal ram olarak kullanmak istediğiniz ramı seçmeli ve özel boyutu seçmelisiniz. Tamam dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Sabit diskiniz bu işlem sonucunda Raminizin yükselmesine neden olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?