İnceleme: Mina Protokolü

0
142

Katılımcılar tarafından desteklenen dünyanın en hafif blok zinciri.

Mina, gerçek dünya ile kripto arasında bir geçit ve hepimizin hak ettiği güvenli, demokratik gelecek için bir altyapı inşa ediyor.

    Diğer blok zinciri protokolleri o kadar ağırdır ki, aynı eski güç dinamiklerini yeniden yaratarak düğümleri çalıştırmak için aracılara ihtiyaç duyarlar. Ancak Mina hafiftir, bu nedenle herkes eşler arası bağlantı kurabilir ve zinciri hızlı bir şekilde senkronize edebilir ve doğrulayabilir. Tutarlı boyutta bir şifreleme kanıtı üzerine inşa edilen blok zinciri, ölçeklense bile erişilebilir kalacaktır.

     Diğer blok zinciri protokolleri internet ile etkileşime girmez ve uygulamalarının kapsamını ve faydasını sınırlar. Ancak Mina’nın Snapps’leri herhangi bir web sitesiyle özel olarak etkileşime girebilir ve zincir üzerinde kullanım için doğrulanmış gerçek dünya verilerine erişebilir. Böylece geliştiriciler, kullanıcıların hassas verilerinin gizliliğinden asla ödün vermeden yaşama ve çalışma şeklimizi değiştirmek için bilgi işlem ve karar vermede dünyanın bilgisinden yararlanabilir.

     Diğer blok zincirler, güçlü ekosistem aracıları tarafından yönetilir. Ancak Mina, sınırsız sayıda blok üreticisi olan katılımcılar tarafından desteklenmektedir. Kapsayıcı topluluğumuz, dünyanın dört bir yanındaki insanları merkezi olmayan blok zinciri tutkusuyla birleştiriyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz