Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana SayfaGenelİnsan Dedikleri - YouTube Türkiye Top Listi Karıştıracak

İnsan Dedikleri – YouTube Türkiye Top Listi Karıştıracak

Her geçen gün YouTube Türkiye listesi yenilenmekte ve liste sıralamaları sürekli değişmektedir. Yeni açılan kişisel kanallar eğer YouTuber’ın bir geçmişi var ise hızla büyümektedir. Örneğin Yalan Makinası ile ünlenen İbrahim Berk’in yeni açtığı kanal hız ile büyümektedir. Her hafta düzenli olarak yüksek abone artışına sahiptir. İlk başta bahsettiğimiz gibi belirli bir dijital geçmişe sahip olmasından kaynaklı olarak bu büyüme trendi de artışı tetiklemektedir. Orkun Işıtmak ile aralarında geçen olay da bunu iyice arttırmıştır. Ancak instagram üzerinde İnsan Dedikleri olarak tanınmaya başlayan @insandedikleri kullanıcısı bir süre sosyal medya danışmanlığı yapmış daha sonra ise YouTube Türkiye de çığır açacak bir proje ile sektöre girmiştir.

İnsan Dedikleri YouTube Nedir? Kimler Bu projede Yer Alabilir?

 

İlk sinyallerini veren ve 7-8 ay gibi bir süre sonra tam olarak faaliyete geçeceği duyumunu aldığımız bu kanal ile entegre çalışan İnsan Dedikleri web sitesi de faaliyete geçmiştir. Yine aynı isimle yani “insan dedikleri” ismi ile bir android uygulaması dahi bulunmaktadır. Sitede yer alan haberlere göre ve kişisel instagram hesabında yayınlanan paylaşımlardan anlaşıldığı üzere yaklaşık 27 alt kategoriden (oynatma listesinden) oluşacaktır. Her kategori için başvurulara göre alım yapılacak ve bu alımlar sonucunda değerlendirme yapılacak ve tahminen 10 ile 20 kişi kategori için seçilecektir. Başvuru sayfasında yazanlara buradan ulaşabilirsiniz.

Peki bu kanalın amacı ne? Kanalda gelir dağılımı nasıl olacak? Kanalda herhangi bir gelir dağılımı olmayacak. Kanal bir firma rehberi mantığı ile çalışacak ve anlaşıldığı üzere sadece YouTube kanalı olanlar paylaşım yapabilecek. Paylaşım yapan kişiler ise videolarının sonunda kişisel kanallarına ekran kartı ile tanıtım yapabilecek. Yani karşılıklı win-win usulu bir çalışma oacak. Örneğin video içerik üreticileri karşılıksız olarak video üretirken insan dedikleri YouTube Kanalı ise onlara ücretsiz tanıtım hakkı verecek. Tabi böyle büyük bir kanalda yani ayda onlarca hatta ilerleyen dönemlerde yüzlerce video yükelenecek bir kanalda herkes yer almak isteyecek. Çünkü YouTube algoritmasını çok fazla video yüklenen ve özgün video üreten kanalları her zaman ön plana çıkarmaktadır.

Youtube, Google şirketi olduğu için ve kendinde olan arama terimlerini her zaman diğer web sitelerinde ön plana çıkarmaktadır. Burada yüklenen videolar hem Google aramalarda hem Youtube aramalarda hem de Youtube önerilerde çıkacaktır. Bunun için buradaki video içerik üreticileri ücretsiz bir şekilde kanalda kendi kişisel Youtube kanallarının tanıtımını yapabilecektir.

Kim Bu İnsan Dedikleri? YouTube Türkiye Kanalları Arasında Nasıl Hızla Yerini Aldı?

Gerçek ismi Eyüp Esen olan ve bir süredir sosyal medya danışmanlığı yapan daha sonra bu danışmanlık hizmetini kendi sosyal hesapları için kullanan ve hızla büyüyen bir sosyal medya pazarlamacısıdır diyebiliriz. Makale yazarlığı ile başladığı dijital platforma instagram ile devam etmiş ve bildiğimiz kadarı ile de mobil uygulama geliştiriciliği yaptığı bir platformu da vardır. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunu olup Trakya Üniversitesinde İnsan ve Toplum Araştırmalarında Yüksek Lisans yapmaktadır. İyi bir sosyal gözlemci kişiliği olduğu açıktır. Ayrıca da Youtuber Haberleri ile ilgili de bir web sitesinin kurucusudur.

İlgili Kelimeler: Sosyal Medya, Instagram, Youtube Türkiye, Youtuber, Dijital Pazarlama, Twitter Türkiye, Pinterest Türkiye, Dijital Platformlar

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?