Instagram Panoramik Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

0
12065

En çok tercih edilen fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram ‘a gelen çoklu fotoğraf postu paylaşma ile birlikte değişik tarza fotoğraf albümleri içeren profiller görmeye başladık. Bu yazıda merak eden kullanıcılar için instagram panorama fotoğraf paylaşmayı anlatacağız. Çoklu fotoğraf özelliğinden faydalanarak telefonunuzun kamerasındaki panoramik modda çektiğiniz görselleri kolayca profilinizde paylaşabiliyorsunuz. Size öğreteceğimiz Instagram Panoramik Fotoğraf Yapma Uygulaması ile nasıl yapabileceğinizi kolayca göreceksiniz.

Panorama fotoğrafı kısaca tanıtmak gerekirse, klasik kare çerçeve içerisinde çekilen görsellerden farklı olarak daha geniş açılı hatta 360 dereceye yakın olan tüm çevreyi görebileceğiniz yatay fotoğraflardır. Panorama fotoğraf çekimi için fotoğraf makinelerine özel ekipmanlar takılmaktadır. Artık teknolojinin ilerlemesiyle birlikte iPhone ve Android telefonlara gelen kamera güncellemelerinde Panoramik Mod bulunuyor. Telefonunuzu stabil bir şekilde hareket ettirerek istediğiniz kareyi yakalayabiliyorsunuz. Ama maalesef bunu sosyal medyada Instagram ‘da direkt olarak paylaşamıyorsunuz.

Instagram ‘da panorama fotoğraf paylaşmak için akıllı telefonunuzda uygulama(application) kullanmanız gerekmektedir. Bunun için gerek Android gerek iOS işletim sisteminde tercih edilebilecek onlarca yazılım var fakat biz sizlere en ünlülerini önereceğiz ki bir güvenilir olsun ve herhangi bir sorun ile karşılaşmayın.

Instagram Panorama Fotoğraf Nasıl Yapılır?

Yaratıcı panorama ile çekilmiş fotoğraflarınızı albüm özelliği ile Instagram ‘da paylaşmanız için

  • Android telefonunuz varsa Google Play ‘e gidip “InSwipe Panorama for Instagram” uygulamasını indirin.
  • iPhone kullanan iOS ‘cular ‘da AppStore ‘a gidip dengi olan ücretsiz “Swipeable” uygulamasını edinsin.

    Ardından uygulamaya giriş yapıp istediğiniz görseli seçerek sevdiğiniz boyutlarda ayarlayın. Uygulama fotoğrafı paylaşılabilir hale getirmek için karelere böler. Her şey hazır olduktan sonra Instagram ‘da gönderi paylaşma işlemine başlayın ve “Birden Fazla Seç” özelliğini kullanarak hesabınızda kendi panoramik fotoğrafınızı paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz