İnstagram’da ticaret nasıl yapılır?

0
1333

Sosyal medyanın insan yaşamının temel bir parçası haline geldiği bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz ve son teknoloji alet ve cihazlarla, internete dünyanın neresinde olursanız olun çok ucuza ya da hiç bir ücret ödemeden kolayca erişebiliyoruz. 20. yüzyılda, insanlar bugün yaptığımız gibi internete maruz kalma türüne sahip değildi ve sosyal medya henüz yoktu.

Bununla birlikte, günümüzün modern döneminde, bu sosyal medya platformları, çok sayıda insanın katıldığı ve dolayısıyla onlardan kâr sağlayan insan sayısıyla inanılmaz bir şekilde büyüdü. Instagram’dan nasıl para kazanılacağı tam anlamıyla bu tarihsel geçmişe bağlı olarak incelenmesi gereken bir konudur.

Instagram’ın Büyüklüğünü Anlamak

Instagram’da nasıl para kazanılacağı konusunda her şey bir alanın ne kadar büyük hale geldiğini anlamakla başlar. Instagram, büyük şirketler grubu, küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri, girişimciler, ünlüler, lise veya kolej öğrencileri, ebeveynler, sporcular dahil olmak üzere aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı olan şaşırtıcı sayıda kullanıcıya sahiptir! Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işletmelerin% 70,7’si Instagram kullanıyor.

Birçok kişi Instagram’ı kullanmaktan zaten faydalanıyor ve bazıları için aslında bir kariyer sayılıyor. Bu büyüklükte bir pazarda söz sahibi olmak için pazarlayacağınız ürüne hitap eden insanların bulunduğu topluluklara üye olabilir ve böylece en başta bir pazar araştırması yapabilirsiniz.

İnstagram’dan Kar Elde Etmek

Instagram hesabınızdan kâr elde etmek düşündüğünüzden daha kolay olabilir ve bunun için milyonlarca takipçiye ihtiyaç duymanız gerekmez. Gerçekten işinize, takipçilerinizin ne kadar meşgul olduklarına ve hangi alanları tercih ettiğinize bağlı olarak fazla yorulmadan Instagram’da para kazanmanın ve kar elde etmenin çeşitli yolları var.

Instagram Hesabınızı Büyütün

Öncelikle Instagram’da nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, Instagram profilinizi nasıl tanıtacağınızı ve takipçileri hesabınıza çekmeyi öğrenmeniz gerekir. Bu, hesabınızdan para kazanmanın doğrudan bir yolu olmasa da, uzun vadede mutlaka kazancınızı artıracak ve kârınıza katkıda bulunacaktır.

Bunun nedeni, çoğu markanın, takipçileri iyi bir şekilde erişebilecek ve ürünlerini tatmin edici bir şekilde pazarlayabilen aktif ve ilgi çekici hesaplarla çalışmaktan hoşlanacağı ve sahip olduğunuz takipçilerin sayısının başarılı pazarlama ile doğrudan bir ilişkisine sahip olmasıdır. Bu nedenle, ne kadar çok takipçiniz olursa, yazılarınızı ve içeriğinizi o kadar çok kişi görür ve bu görüşleri markanız veya adına çalıştığınız herhangi bir şirket için satışlara dönüştürme şansınız artar.

Instagram Hesabınızı Nasıl Büyütebilirsiniz?

  • Profilinizi uygun ayrıntılarla tamamlayın
  • Sık sık yüksek kaliteli görüntüler gönderin
  • Yayınlarda ilgili birçok hashtag kullanın.
  • Eşantiyonlar ve hediyeler gönderin
  • Gönderilerinizi beğenerek ve yorum bırakarak takipçilerinizle ve hedef kitlenizle etkileşim kurun.

Instagram üzerinde Etkileyici Pazarlama

Etkileyici olmak, çevrimiçi varlığınızla yarattığınız güven nedeniyle trendler ve ürünler hakkındaki görüşlerinizi paylaşmak anlamına gelir.

Etkileyici olmak amacıyla, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için şirketlerle işbirliği yapmayı düşünebilirsiniz. Çoğu marka, Instagram reklamcılığının birçok faydası nedeniyle ücretli sosyal medyaya sponsorlu yayınlar aracılığıyla ürünlerini tanıtmak için küçük çaplı girişimcilerle çalışmaktan hoşlanır.

Web Sitenize Instagram Trafiği Ekleyin

Bir işletme sahibi iseniz ve işletme için bir web siteniz varsa, Instagram bu işletmeyi tanıtmak için çok güçlü bir araç olabilir. İşletmeniz hakkında farkındalık yaratın, işletmenize benzersiz bir kimlik verebilecek güzel resimler gönderin ve web sitenize ziyaretçi çekmek için bunu kullanın.

İndirimler ve Cazip Teklifler Yapmak

İndirimler ve teklifler de öne geçmek için harika bir yoldur, çünkü hizmetlerinizi özel teklifler yoluyla pazarlamak yalnızca satışınızı artırmakla kalmaz, aynı zamanda takip eden sayınızı artırabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz