iOS 10.2.1 Nasıl Yüklenir? Nasıl Güncellenir?

0
4238

Dünya teknoloji devi Apple ‘ın iPhone ve iPad ‘lerinde kullandığı iOS işletim sistemini gün geçtikçe kendini geliştirmeye ve güncellemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 10.2.1 güncellemesi çoğu telefon kullanan kişi için merak uyandırdı. Her Apple iPhone kullanıcısı yeni iOS 10.2.1 güncellemesini indirip kurmak istiyor. Fakat bazı kullanıcılar daha önce hiç güncelleme yapmamış olabilir, ve iOS 10.2.1 ‘e nasıl güncellenir bunu bilmiyor olabilir. iOS güncellemesini indirmede problem yaşayan kullanıcılar için bu yazıda iOS 10.2.1 indirmesini, yüklemesini, güncellemesini resimli anlatım şeklinde sizlerle buluşturacağız.

CEO ‘su Steve Jobs ile teknoloji dünyasında çok parlak bir yere yerleşmiş olan Apple markasının gerçekten kaliteli cihazlar ürettiğini söylememek mümkün değil. Genellikle kendini sürekli güncelleyen bu marka cihazlarını iş dünyası (business) odaklı geliştiriyor. Fakat günlük kullanım için de cihazlarının gayet uygun olduğunu söylüyoruz ve çevremizde kullanıcıları görebiliyoruz. iPhone, iPad, Mac ve geçtiğimiz bir kaç ay öncesinde akıllı saat çılgınlığında ürettiği Apple Watch ‘da iOS işletim sistemini kullanan Apple teknolojik altyapı olarak da dünyada birinci sırayı yer alabilecek seviyede.

Önceden haberini verdiği iOS güncellemeleri ile birlikte iPhone kullanıcılarını heycanlandıran Apple öncelikle 10.2.1 sürümünün Beta versiyonu ile karşımıza çıktı. ‘Test’ niteliğindeki beta aşamasından sonra iOS 10.2.1 güncellemesinin tam versiyonu resmi olarak kullanıma açıldı. Her zamanki gibi performans odaklı yaptığı güncellemelere bir yenisi eklenen iOS iPhone kullanıcılarının karşısına bazı sorunlar da çıkarabildi. Bazı insanlar 10.2.1 sürümünden 10.2 sürümüne tekrar dönmek istediğini belirtti. Fakat şundan muhakkak bahsedelim ki bunlar temel hatalar değildir, basit; kullanım, görünüm temalı çeşitli memnun kalmamalardan kaynaklıdır. Eğer siz de iOS 10.2.1 güncellemesi ile gelen yenilikleri beğenmezseniz iOS 10.2 ‘ye tekrar dönüş yapabiliyorsunuz.

iOS 10.2.1 ile Gelen Yenilikler:

iPhone, iPad, iPod, Apple Watch gibi herhangi bir Apple cihazınıza iOS 10.2.1 güncellemesini yaparak daha sağlıklı ve verimli performans gösterebilen bir telefona sahip olabilirsiniz. Biz güncellemeyi yapmanızı öneriyoruz.

  • Geçmiş sürümdeki hatalar ve buglar düzeltildi.
  • Daha hızlı bir kullanım için performans odaklı yenilikler yapıldı.
  • iOS yeni emoji sistemine uygun hale getirildi.
  • Yeni televizyon uygulaması.
  • Müzik oynatıcısının hataları düzeltildi ve geliştirildi.
  • Daha uzun şarj ömrü için enerji tasarrufuna yönelik arka plan düzenlemeleri yapıldı.

iOS 10.2.1 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlere Apple ‘ın yeni güncellemesi olan iOS 10.2.1 ‘i nasıl indireceğinizi, nasıl kuracağınızı, nasıl güncelleme yapacağınızı resimli olarak anlatacağız.

Öncelikle bahsetmem gereken şey şudur ki güncelleme yapmadan önce kesinlikle telefonunuzun yedeğini iCloud yardımıyla alın, çok basit bir işlem ile yedek alarak olası problemlerin önüne şimdiden geçmiş olursunuz.

Biz güncellemeyi iPhone cihazımızı kullanarak gerçekleştireceğiz dilerseniz siz bilgisayarınıza bağlayıp iTunes üzernden de yeni güncellemeyi yapabilirsiniz.

Not: Güncelleme sırasında kablosuz ağ (WiFi) bağlı olmalı ve telefonunuzun şarjı %50’nin üzerinde olmalıdır.

  1. İlk önce telefonumuzun ana menüsünden Ayarlar, Genel, Yazılım Güncelleme bölümüne giriş yapalım.
  2. Güncellemenin telefonumuzda yapılabileceğine dair bilgiler veren bu ekranda güncellemeyi yapabilmek için gereken dosyayı indirmemiz gerekiyor, Şimdi Yükle butonuna basalım.
  3. iOS 10.2.1 güncelleme dosyasını indirip kurabilmemiz için Apple ‘ın resmi sitesine tarayıcımız ile yönlendirildik. Bu sayfayı kısa süre inceledikten sonra tekrar yazılım güncelleme penceresine dönüp İndir ve Yükle butonuna basmanız yeterlidir, yazılım kendini güncelleyecektir.
  4. Gördüğünüz üzere başarılı bir şekilde iPhone telefonumuzu iOS 10.2.1 sürümüne güncelledik, iyi kullanımlar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz