iOS Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

1
3208

iPhone ‘larda yüklü olarak gelen iOS sisteminin arayüzü ile bütünleşen kameranın pek fonksiyonel olmaması sebebiyle iOS fotoğraf düzenleme uygulamalarına her kullanıcı ihtiyaç duyuyor. Apple ‘ın akıllı telefonları iPhone ‘ların ana işletim birimi iOS için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sizin için bir araya getirdik.

Eğer siz de bir fotoğraf tutkunuysanız ve bir iPhone akıllı telefonunuz varsa mutlaka bu fotoğraf uygulamalarını indirmeniz gerekli. Çünkü iPhone ‘un kendi kamera arayüzü bazı çekimler için yetersiz kalabiliyor. Gereken derecede fotoğrafı revize edebilme, istenilen şekle sokabilme imkanını iOS kullanıcılarına sunmuyor. iPhone kamerası ile doğru bir şekilde çekilen ve doğru bir şekilde düzenlenen fotoğraflar gerçekten kaliteli sonuçlar ortaya koyabiliyor.

Kesinlikle telefonunuzda bulunması gereken bu fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanarak fotoğraflarınıza profesyonel bir şekilde efekt, filtre, photoshop, yazı ekleme, çerçeveleme, boyut değiştirme gibi uygulamalar yapabilirsiniz.

Şimdi App Store ‘a girin ve bu fotoğraf düzenleme app ‘larından herhangi birisini indirerek denemeye başlayın. Instagram filtreleri ile sınırlı kalmayın! Kameranızdan maksimum kalite alın.

iPhone telefonlarda kullanılabilen en popüler iOS fotoğraf uygulamaları;

Prisma

Piyasaya ilk sürüldüğü zamanlar eşi benzeri bir fotoğraf düzenleme app ‘e daha önce rastlanmadığı için çok büyük ilgi toplamış ve özellikle iOS kullanıcıları arasında çok popüler bir hale gelmişti. Prisma üçgen logosu ve minimalist arayüzü ile kullanıcı dostu bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak etiketleniyor. Prisma ‘yı kullanarak genellikle soyut ve cartoon temalı fotoğraflar elde edebilirsiniz.

VSCO Cam

Fotoğrafçılar arasında oldukça methedilen bir uygulamadır. Bir çok Instagram kullanıcısının ilk tercihidir. Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında belkide en kaliteliler listesinde bir numarayı bile alabilir. Verdiği efektler ile fotoğrafınızı bambaşka bir yere götüren bir uygulamadır. Tercih etmenizi önerebilirim.

Enlight

Eğer biraz daha teknik bilgiye sahip bir fotoğrafçı iseniz Enlight tam sizlik bir iPhone uygulaması. Enlight ile bilgisayarda yapabildiğiniz bir çok Photoshop işlemini ciddi bir profesyonellik çerçevesinde uygulayabilirsiniz. Fakat belirtmemiz gereken bir şey var ki; Enlight uygulaması App Store ‘da ücretli.

Square InstaPic

Instagrama fotoğraf atacağınız zaman ne yazık ki fotoğrafın tamamen kare biçiminde ve belirli boyutlarda(ölçülerde) olması gerek. Bu sınırı Square InstaPic uygulaması ile ortadan kaldırabilirsiniz. Fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz güzel bir uygulama.

Mextures

Diğer fotoğraf düzenleme, efektleme uygulamaları gibi gayet kullanışlı ve hızlıdır. Diğer uygulamalardan önemli bir farkı ise fotoğraflarınızı düzenlerken düzenlemeyi yarıda bırakıp proje dosyası halinde kaydederek daha sonra kaldığınız yerden düzenlemeye devam edebilmenizdir. Bu özelliği sayesinde kendisi profesyonel RAW uygulamalarını andırıyor.

Adobe Photoshop Lightroom

Gördüğünüz uygulamaların en nam salmış olanı PS Lightroom Adobe ‘nin mobil fotoğraf meraklıları için oluşturduğu yazılımdır. Son derece profesyonel ve kullanımı da son derece zor bir uygulamadır. Fotoğraflarınıza gerçekçi photoshop dokunuşları yapabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz