iPhone Batarya Testi Nasıl Yapılır?

0
2872

Bu yazımızda Apple iPhone ‘da batarya ya da şarj sorunu yaşayan takipçilerimiz için iPhone Batarya Testi Nasıl Yapılır? konusunu işleyeceğiz.

Apple ve Steve Jobs isimleri ile hayatımıza girmeye başlayan iPhone ilk serisinden beri etkisi gösterse de özellikle iPhone 5, 6, 7, 8, X, Plus ve S modelleri ile hayatımızda büyük yer kaplamayı başardı. Özellikle kamerası, işlemcisi ve işletim sistemi ile kullanıcıları kendine çekmeyi başaran iPhone akıllı telefonları diğer muhtelif özellikleri ve “karizması” alan için bir kitle de var tabi ki. Yazı başlığımızla ilişkili olan batarya konusundan da biraz bahsetmek gerekli. Öncelikle belirtelim ki teknoloji dünyasında akıllı telefonların doğumu ile birlikte mobil fotoğrafçılık, mobil uygulama tasarımı gibi bir çok yan dal ortaya çıktı taşınabilir batarya da bunlardan birisi. Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza “Powerbank” isimli taşınabilir şarj cihazları telefonların bataryasının yetersiz gelmesinden ya da aşırı telefon kullanımından kaynaklı olarak gerekli bir hal aldı. Apple ‘ın son zamanlarda haberlere çıkan “eski telefonları güncellemeler yoluyla yavaşlatma” fiyaskosundan sonra karizması bayağı bir çizildi; bunlardan bataryanın da nasibini aldığını düşünenler var. iPhone ‘ların genelde bilinen tek sorunu bazı kullanıcıların şarjın erken bitmesinden şikayetçi olması zaten. Telefonunuzun yavaşlama sebebi de batarya ömrünüzle alakalı olabilir.

iPhone Batarya Ömrü Öğrenme Programı

iPhone Batarya Ömrüm Kaç Yıl? diye düşünüyorsanız bu uygulama ile kolaylıkla iPhone Bataryanızı sınayabilirsiniz. App Store ‘da yer alan ufak boyutlu “Battery Life” adı verilen uygulamayı indirerek hem iPhone pil ömrünüzü öğrenebilir hem de batarya iyileştirme çalışmalarını kolaylıkla yürütebilirsiniz.

Şunu da söylemeden geçmeyelim ki genellikle pil ömrünün azalmasından kaynaklı şarj sorunu ve yavaşlama problemi genelde iPhone 5, 5s ve altındaki modellerde meydana geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz