iPhone iOS 10.3.3 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

0
3917

Apple iPad & iPhone cihazları için yeni güncellemesi olan iOS 10.3.3 ‘ü yayınladı. Peki ya iOS 10.3.3 Nasıl Kurulur? Güncelleme Nasıl Yapılır? iPhone ve iPad cihazlar son sürüme nasıl güncellenir? Hiç problem değil. Bu yazıda sizlere Apple cihazınızın güncelleme işlemini nasıl yapabileceğiniz anlatacağız ve son sürüm olan iOS 10.3.3 ile birlikte gelen yenilikler hakkında bilgiler verip bir kaç detaya değineceğiz.

En çok sattığı cihazı olan akıllı telefonu iPhone ile Apple bu piyasanın kral koltuğunda oturuyor. Kalitesi ve güvenliği ile söz konusu olan iPad ve iPhone ‘lar pahalı fiyatlarına rağmen bu kadar revaçta ise bilinmelidir ki Apple gerçekten başarılı bir şirkettir. Kolay arayüzü sayesinde kullanıcılarına genelde bir zorluk yaratmayan iOS işletim sisteminin de Apple ‘ın başarısına katkısı tabi ki de göz ardı edilmemelidir. Takriben iki aylık bir süre önce iOS ‘un 10.3.3 sürümünün ilk betası paylaşıldı. Apple bir tanıtım lansmanında iOS 11 ‘in Eylül ayında yayınlanacağını duyurmuştu. iOS 11 ‘e dek 10 ‘un ilerleyen versiyonlarındaki güncellemeler ile geliştirme süreci aşama aşama devam ediyor. Güncellemeyi nasıl yapacağınızı anlatmadan önce yeni 10.3.3 sürümü ile ne değişiklikler olmuş kısaca bir göz atalım diyoruz.

iOS 10.3.3 ile Gelen Yenilikler:

137 MB boyutundaki yeni güncelleme ile birlikte telefonunuza gelen yenilikler şöyle;

  • Sorun iyileştirmeleri
  • Güvenlik iyileştirmeleri
  • Yeni duvar kağıtları

iOS 10.3.3 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Evet, sıra geldi ana konuya. Güncellemenin nasıl yapıldığını sizlere resimli anlatım şeklinde sunacağız.

Her zaman belirttiğim gibi tekrar belirtiyorum güncellemeyi yapmadan önce iCloud hesabınıza ve ya harici bir diske iPhone ve ya iPad cihazınızdaki önemli dosyaları yedekleyin. Güncellemeye başlamadan önce iyi bir WiFi bağlantınızın olduğundan ve şarjınızın %50 ‘nin üzerinde olduğundan emin olun. Biz bu güncellemeyi şu an bir iPhone üzerinden gerçekleştireceğiz, siz isterseniz cihazınızı iTunes üzerine bağlayıp oradaki yönlendirmeleri takip ederek de yapabilirsiniz.

  1. Sırasıyla Ayarlar, Genel, Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek güncelleme sayfasına ulaşın.
  2. Güncellemeyi yapmak için bu sayfadan güncelleme dosyasını cihaza indirmemiz gerekir. Buradan İndir ve Yükle butonuna basıp yönlendirilen siteden güncellemenin inmesini bekleyelim.
  3. Ardından güncellemeyi kuralım. Ve 3 aşamada güncellemeyi tamamlamadık. Bu kadar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz