iPhone iOS 11.2.6 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

0
2268

Dünyadaki en gelişmiş teknoloji markalarından olan Apple iPad & iPhone cihazlar için yeni güncelleme olan iOS 11.2.6 ‘yı bugün yayınladı. Çoğu kullanıcının aklında ise yeni bir soru var iOS 11.2.6 Nasıl Kurulur? Güncelleme Nasıl Yapılır? konusunu ele alacağız ve size anlatımlı bir şekilde göstereceğiz. Apple ‘ın en çok kullanılan cihazı iPhone Nasıl Güncellenir? demeden önce sizlere yeni sürüm 11.2.6 ile birlikte gelen yenilikleri açıklamak istiyoruz. Bu şekilde güncelleme yapıp yapmayacağınıza dair net bir karar da vermeniz mümkün olacaktır.

Bildiğiniz üzere yeni güncellemelerinde telefonlarını yavaşlattığı iddasını kabul eden Apple, Samsung tarafından oldukça büyük bir darbe almış ve müşterilerinin gözünden düşmüştü fakat nasıl olduysa bir anda bu olay unutuldu. Apple ‘ın yeni telefonları iPhone X, iPhone 8, iPhone 7 Plus ‘da pahalı fiyatlarına rağmen satılmaya devam etmekte. Gerçi satılmaması da pek mümkün değil çünkü akıllı telefon piyasasında halen bu şekilde güvenli, kaliteli cihazlar bulmak pek mümkün değil. Basit tasarımı ve kullanışlı arayüzü ile problem çıkarmayan iPhone ‘lar tercih edilebilir alternatifler.

Hangi Cihazlar iOS 11.2.6 Güncellemesini Alıyor?

Apple ‘ın yeni güncellemesini şu modeller alacabilecek:
X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, SE, 5s

Yeni Güncelleme İle Gelen Yenilikler Neler?

Apple ‘ın yeni yazılım güncellemesi iOS 11.2.6 ile birlikte klasik olan güvenlik açıkları, tasarım sorunlarıyla birlikte iPhone çökerten koda dair düzeltmeler de getirildi. Bu şekilde şu an gündemde olan bütün güvenlik açıklarının önüne geçilebildi.

iPhone iOS 11.2.6 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güncellemeyi nasıl yapacağınızı belirtmeden önce yapmanız gereken birkaç basit hayat kurtarıcı eylemden bahsedeceğim. Öncelikle şarjınız olası bir donma ve ya uzama durumuna karşı en az %50 dolu olsun. Daha sonra iCloud yedeklemelerinizi yaptığınızdan da emin olun. Güncellemeyi bilgisayar bağlantısı ile de gerçekleştirebiliriz fakat daha kolay ve hızlı bir yöntem ile yapmayı tercih ediyoruz.

  • Öncelikle Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin.
  • Karşımıza çıkan sayfadan İndir ve Yükle butonuna basalım. İşlem tamamdır. Cihazınız bir kaç dakika içerisinde yeni iOS sürümüne güncellenmiş olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz