iPhone X Üst Çentik Nasıl Kaldırılır?

0
12682
iPhone X 'de yer alan rahatsız edici çentiği kaldıran uygulamayı nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz.

Yeni amiral telefon iPhone X diğer iPhone X Ekrana Home Tuşu Nasıl Eklenir? yazımızda da bahsettiğimiz gibi kullanıcıların alışmakta zorluk çektiği ve bazı kişilerin sevmediği bir tasarıma, arayüze sahip. Bu sebeple iPhone X Üst Çentik Kaldırma işlemini çok kolay bir şekilde nasıl yapacağınızı size anlatmak istiyoruz. Ekrandaki çentiği yok etmek için App Store ‘da bulunan özel bir iPhone X Çentik Kaldırma Uygulaması kullanacağız. Bu şekilde hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem telefonunuzu özelleştirmiş olacak hem de farklı olacaksınız.

Öncelikle ekranın üst kısmında yer alan ön çentiğin ne işe yaradığından biraz bahsedelim. Daha önce hiç bir akıllı telefon arayüzünde rastlamadığımız bu bölüm gene iPhone X ‘in ön kamerasıyla birlikte hayatımıza giren TrueDepth kamera özelliğinin aktif olarak kullanılmasını sağlıyor. Yüz tanıma sistemi olan Face ID ‘nin daha doğru çalışması için görüntüyü ve ışığı derin şekilde analiz eden bu çentiği yok etmek daha doğrusu gizlemek ise oldukça basit.

iPhone X Çentik Kaldırma Uygulaması: Notcho

Cromulent Labs tarafından geliştirilen Notcho iPhone X çentiğini silmek için temel olarak bir Tema Launcher gibi çalışıyor. Dilerseniz iPhone X ‘in orijinal duvar kağıdını, dilerseniz kendi istediğiniz bir duvar kağıdını Notcho ‘ya tanıtıyorsunuz ve uygulama çentiğin üzerine seçtiğiniz duvar kağıdını yerleştirip çentiği gizliyor. Hatta dilerseniz yazılımın özel tema yeteneklerinden yararlanıp iPhone X’i S8 ‘e ya da Q6 ‘ya dönüştürebilirsiniz. 🙂

  1. App Stroe ‘a giriş yapın ve “Notcho” ibaresini aratın.
  2. Uygulamayı indirin ve iPhone X ‘inize kurun.
  3. Yazılımı açın ve istediğiniz duvar kağıdını seçip kaydedin.

Yapmanız gereken bütün işlemler işte bu kadar basit artık ekranın üstündeki rahatsız edici çentikten kurtuldunuz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz