iPhone X Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0
2722

Apple ‘ın yeni telefonu olan iPhone X ‘de bildiğiniz üzere ana menü ya da “home tuşu” bulunmuyor. Bu sebeple kullanıcılar iPhone X Ekran Görüntüsü Alma konusunda problem yaşıyorlar. ScreenShot yani ss çekmek için diğer bazı tuşlardan yararlanmanız gerekli.

Tüm ilgiyi üzerine toplayan ve akıllı telefonların kral tahtına oturduğu söylenebilecek olan X ekran-gövde oranıyla, şık ekranı ve tasarımıyla oldukça güzel görünüyor. Apple ‘ın tuhaf şekilde değişime giderek home tuşunu kaldırması çoğu takipçiyi şaşırttı. Doğal olarak da beraberinde bazı soruları getirdi. Bunlardan birisi de ekran görüntüsü çekmek. Önceden ekran görüntüsü çekmek için home tuşundan yararlanıyorduk fakat home tuşu kalkınca tabi ki akıllar karıştı. Telefonunuzda istediğiniz anın ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken ise çok zahmetli ve farklı bir işlem olmuyor aslında. Anlatıyoruz.

iPhone X Ekran Görüntüsü Çekme

  1. Ekran görüntüsü çekeceğiniz ekranı açın ve her şeyi hazır hale getirin.
  2. Ekran görüntüsü çekmek için Güç Tuşu + Ses Açma kombinasyonunu kullanın.
  3. Eğer ekran beyaz şekilde yanıp söndüyse ve deklanşör sesini duyduysanız ekran görüntünüz Fotoğraflar ‘da yerini almış demektir.

iPhone X ‘de nasıl ekran görüntüsü çekebileceğinizi anlatmaya çalıştık, bunların dışında iPhone X ‘de nasıl yapılacağını merak ettiğiniz diğer fonksiyonları da sitemizden öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz