iPhone X Ekrana Home Tuşu Nasıl Eklenir?

0
3159

Apple 22 Eylül ‘de yaptığı duyuruyla iPhone X ‘i piyasaya sürdü ve iPhone 8 ile birlikte satışa sunuldu. Yeni tasarımı, çift kamerası, yüksek batarya hacmi, yüz tanıma özelliği (Face ID), büyük ekranı, en son iOS sürümü gibi bir çok yenilenmiş özellikleriyle gündemde tahta oturan amiral gemisi telefonun fiyatı da özellikleri gibi yüksek. Ekran-Gövde oranı diğer modellere göre daha başarılı olan -belki bazı kişiler için abartılı bile olan- iPhone X ‘in en çok eleştiriye tutulan kısmı arayüzü oldu. iPhone X Home Tuşu Nasıl Eklenir soruları yağmaya başladı. Kullanıcılar ekranın üst kısmında bulunan çentik olmasından ve Home Tuşunun bulunmaması sebebiyle rahatsız olduklarını belirtiyorlar. Daha hızlı ve rahat bir kullanım için bunların düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorlar. Home tuşunun eksikliğini hissedenlere iPhone X Home Tuşu Ekleme için yapması gerekenleri anlatacağız. Kolaylıkla ekrana sanal home tuşu ekleyebileceksiniz.

iPhone X Home Tuşu Nasıl Geri Getirilir?

X, Apple ‘ın akıllı telefonlarında işletim sistemi olan iOS ‘un son sürümüne sahip yani 11. sürüm. Bu güncellemeyle gelen yeniliklerde ekrana sanal bir home tuşu ekleme özelliği de yer alıyor. Sanal olarak ekranınızın alt-orta kısmına bir ana menü tuşu eklemek için aşağıda göstereceğimiz yolu izleyiniz.

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik >  AssistiveTouch, bu kısımdaki “Geçiş Anahtarını” aktifleştirin.

Bunu yaptığınız zaman ilk öncelikle varsayılan olarak ekranın sağ tarafında arka planı yarı şeffaf siyah olan yuvarlaklaştırılmış bir daire belirecektir. Bunu isterseniz AssistiveTouch bölümündeki “Saydamlık” sekmesinden tamamen şeffaf hale getirebilirsiniz. Tutup sürükleyerek de ekranın alt-orta bölümüne yerleştirerek sanal bir ana ekran tuşu elde etmiş olursunuz.

Bu kadar artık daha kolay ve hızlı bir kullanım için iPhone X içerisinde kendinize özgü sanal bir home tuşu eklediniz. Bu sanal tuşu kullanmak için üzerine bastığınız da göreceğiniz üzere ana ekrana dönme özelliğinin yanı sıra  siri, denetim merkezi, bildirimler gibi diğer özellikler de var. Hatta dilerseniz kendinize özgü yeni özellikler de ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz