İş Güvenliğini En Üst Düzeye Çıkarın

0
2339

Bilindiği üzere geçilen son 2-3 yıl içerisinde Türkiye ‘de İş Sağlığı ve Güvenliği daha net bir şekilde anlaşıldı ve bu konuda önemli gelişmeler yaşandı. Yüksek derecede güvenlik önlemi gerektiren inşaat gibi iş sahalarında bu güvenlik önlemlerine yeterince dikkat edilmez ve yapılmazsa çok kötü kazalar olabiliyor ve bu her şeyden öte zaman zaman ölümle sonuçlanıyor. Ayrıca gereken emniyet önlemlerinin alınmadığı iş kazalarının işçiye verdiği zarardan sonra işverene verdiği zararda oldukça büyük ölçüde olmakta. Bu tür olayların önüne geçmek için OSGB adı verilen kurumlar hizmet verse de genel olarak bakıldığına çoğu başarılı sonuçlara ulaşmakta ve ürün tedariği konusunda zorlanıyor.

Özellikle yerden yüksek alanlarda çalışma gerektiren işlerde (örn. inşaat) iş güvenliğini maksimum düzeye taşımak için Varf Safety müşterilerine Yaşam Hattı adı verilen kaliteli hizmetler sunuyor. İş güvenliği alanında hizmet veren Varf Safety ‘in Yaşam Hattı sistemleri ile yüksekte çalışan işçilerin düşmesi ve ya olası bir düşme sonucunda büyük yaralanmaların oluşması engelleniyor. Varf Safety Yaşam Hattına ek olarak da iş emniyeti için gerekli koruyucu aksesuarlar ve bunların optimize bir şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalarıda bünyesinde barındırıyor ve yürütüyor.

Yaşam Hattı emniyet sistemleri temelde iki kola ayrılarak inceleniyor: Yatay Yaşam Hattı ve Dikey Yaşam Hattı. Yatay Yaşam Hattı sayesinde inşaat alanları, şantiye, gibi tehlikeli iş yerlerinde korkuluk gereksinimi karşılanıyor ve işçilerin yüksekten düşmesi önlenerek can güvenliği sağlanıyor. Varf Safety ‘in Dikey Yaşam Hattı ise işçilerin yüksek olan bölgeye en
sağlıklı şekilde ulaşması ve oradan inmesi sağlanıyor. Bu sayede olası bir düşmenin yani iş kazasının önüne geçiliyor. Temel olarak görüntüsü dikey merdiven olarak adlandırılabilecek bu sistemin montajı için de Varf Safety müşterilerine özenle yardımcı olmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz