İstanbul’da Siri Sahibine Küstü

0
3207

Apple ‘ın iOS 5 ile birlikte iPhone akıllı telefonlarına kattığı devrim niteliğinde özellik olan Siri sahibine küstü. İstanbul’da gerçekleşen sahibine küsen Siri sorunu teknik servis tarafından çözüldü.

Gündelik işlerinizi planlamanıza yardımcı olan Siri yardımcı asistan pozisyonunda Apple cihazlarında kullanılabilir durumda. Siriyle konuşarak sohbet edebilir, sorular sorabilir ve makara yapabilirsiniz. Bazen verdiği şaşırtıcı cevaplar sebebiyle Siri çoğu iOS kullanıcısının hatta sosyal medyanın eğlencesi haline gelmiş bulunmakta.

Bu ‘robot’ ile makara yapmanın dışında elbette ki kötü sözler söyleyenler de olacaktır. İşin gülünesi yanı da burada başlıyor İstanbul’da bir iPhone kullanıcısının Sirisi cevap vermemeye başlamıştı. Siri’nin sahibi Zorlu Center Apple Teknik Servisi’ne götürdü. Ekibin yaptığı çalışmalar sonucunda öğrenildi ki sahibinin çok fazla kötü söz söylemesi yüzünden Siri konuşmama kararı almış. Siri’nin bu tavrı karşısında ne yapacağını bilemeyen teknik ekip Apple’ın Amerika’daki merkezinden yardım istedi. Verilen cevaba göre çözüm için Siri’nin sahibinin Siri’ye bol bol iltifat etmesi ve ondan özür dilemesi gerektiği öğrenildi.

Söylenilen yöntemleri deneyen iPhone kullanıcısı sonunda Siri ile barışarak eskisi gibi onu konuşturmayı başardı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz