İşte Bu 5 Hareket Karakterinizi Gösteriyor

0
2213

Psikoloji bilimi insanların ruhunu, karakterini incelemeye ve ortaya koymaya devam ediyor. İnsanların günlük olarak yaptığı basit hareketlerin karakterine dair önemli bilgiler verebildiğini biliyor muydunuz?  Yabancı kaynaklardan edindiğimiz araştırma verileri doğrultusunda bu incelemenin sonuçlarını sizlere aktarıyoruz.

Yapılan araştırmalarda rutin işlerimizde gösterdiğimiz hareketler doğrultusunda ortak noktalaradan faydalanılarak nasıl biri olduğumuz belirlenmiş. Bu alışkanlıkları inceleyerek karşınızdaki insanın kişiliği hakkında daha doğru bir önizleme yapabilirsiniz ve ona göre tavır takınabilirsiniz. İşte bir insanın karakteri hakkında ipuçları veren o 5 hareket.

5Uyuma Stili

Yapılan araştırmalara göre sırt üstü uyuyan bireyler daha rahat ve sakin insanlardırlar. Genelde sağlıklı olurlar ve aktiftirler.

Cenin pozisyonunda uyuyan bireyler gergin, endişeli ve öz güveni pek olmayan kişiliklerdir, sığınacak başka birisine ihtiyaç duyarlar.

Yüz üstü pozisyonda yatan insanların karakteri sorumluluk sahibi ve olgun olarak tanımlanmış. Bunun yanında kendini beğenmiş olduklarından da bahsediliyor.

Yan yatarak uyuma stiline sahip kişilerin ise güvenilir ve mantıklı insanlardır.

4Yemek Yeme Stili

Diğerlerinden daha az kesinlik içerse de ufak gözlemler yapılabilecek bir alan. Toplu bir yemekte görürüz ki bazı insanlar tabağını bitiremediği için yemeğin bir kısmını tabakta bırakırken bazı insanlar ise en ufak bir parça dahi bırakmaz tabağında. İşte psikoloji uzmanları bu hareketi incelemiş ve vardığı sonuçlar ise şunlar;

Yemeğin bir kısmını tabakta bırakan ve tamamını bitiremeyen insanlar genelde elindekilerle yetinebilen, yavaş ve temkinli bir şekilde hayatını sürdüren insanlar iken tabağın tamamını yiyen insanlar aceleci kişiliklerdir.

3Yazı Stili

El yazısının insanın karakteri hakkında bilgiler verdiğini muhtemelen daha öncelerden de işitmişsinizdir. Genelde el yazısı küçük ve zor okunan insanların içe dönük olduğuna dair bir kanı varken el yazısı büyük ve kolay anlaşılabilir olan kişilerin ise daha baskın ve karizmatik olduğu söylenmekte.

2Direksiyon Tutuş Stili

Araba kullanma şekliniz sizin kişiliğinize dair bilgi verebilir mi? Cevabı evet, yazar Tom Vanderbilt ‘in dediğine göre direksiyonu tek elle tutan sürücüler, daha kendinden emin insanlardır. Yanı sıra direksiyonu iki eli ile kavrayan sürücüler ise daha temkinli ve kurallara sıkça uyan insanlardır.

1Tuvalet Kağıdını Takma Şekli

Yapılan tespitler arasında bizce en ilginç olan bu o yüzden bunu 1 numaraya yerleştirmeyi tercih ettik. Bunun hakkında söyleyecek pek bir sözümüz de yok 🙂 İşin uzmanlarının verdiği bilgilere göre soldaki şekli uygulayanlar kendilerine güvenmeyen ve kendilerini küçük gören insanlarken sağdaki gibi yapanlar kendinden emin karaktere sahiplerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz