Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana SayfaGenelIVR ile para kazanma nedir?

IVR ile para kazanma nedir?

Günümüzde internetin geldiği nokta sayesinde farklı yollardan kazanç elde etme imkanı doğmuştur. Söz konusu imkanlardan birisi de IVR adı verilen sistem olup, son dönemde insanların yoğun olarak ilgisini çekmektedir. Bu yazımızda IVR ile para kazanma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Fakat yazımıza başlamadan önce bu yöntemlerin birkaç günde sonuç vereceğini düşünmemenizi tavsiye ediyoruz.

IVR ile Para Kazanma

Bu yöntemi kullanabilmek için öncelikle IVR nedir? sorusunun cevabını bilmek gerekiyor. IVR, Interactive Voice Response ifadesinin ilk harflerinin kısaltmasıdır. Bu ifade ise etkileşimli sesli yanıt ya da bizim bildiğimiz ifade ile sesli yanıt sistemi anlamına gelir. Bankaların, şirketlerin, kurumların ve farklı kuruluşların kullandığı söz konusu sistem, son derece kullanışlıdır ve daha az insan gücüne ihtiyaç duyulmasını sağlar.

Hepimizin günlük yaşamda karşılaştığı söz konusu sistemin nasıl bir kazanç kapısı olacağını düşünmeye başlamışsınızdır. IVR ile para kazanma noktasındaki şuana kadar bir fikir oluşmaması normal. Fakat sistemin temelinde, insanları belli numaralara yönlendirmek vardır. Yani siz, farklı taktikler kullanarak, insanları bir takım sesli yanıt sistemlerine (telefon numaralarına) yönlendirdiğinizde, söz konusu numaraların sahipleri size komisyon ödemektedir. Böylelikle önemli bir kazanç elde etmiş olacaksınız.

Bu yöntemin en zor yanı, insanları belli bir numaraya yönlendirmektir. Ayrıca yönlendirme yapacağınız numaraların da bunu istemesi ve size ödeme yapacağını belirtmesi gerekiyor. Burada farklı seçenekler söz konusudur, fakat sohbet hatlarının çok daha önde olduğunu belirtebiliriz. Söz konusu hatların bu noktada talepleri ve ücret ödeme vaatleri vardır. Buralar kullanılarak, aylık azımsanmayacak miktarlar kazanılabilir.

IVR ile para kazanma işleminin genel olarak insanları sohbet ve yetişkin hatlara yönlendirmek olarak tanımlanabilir. Bunun için kullanılacak farklı paneller ve internet siteleri vardır. Buradan alınan numaralar, sosyal medya hesapları üzerinden kullanılmalıdır. Böylece yönlendirme işlemi yapılmış olacaktır. Bu işlem için genellikle Instagram kullanılıyor, fakat Twitter ve Facebook da son derece etkili sonuçlar verebilmektedir. Bunun için öncelikle uygun bir hesap açılması ve profilin de buna göre oluşturulması gerekiyor.

IVR yöntemi, kısa sürede sonuç vermeye başlayacaktır. Fakat kullandığınız sosyal medya hesapları ne kadar güçlü olursa, elde edilecek kazanç da o kadar fazla olur. Bunun için iyi bir planlama ve birden fazla hesap kullanılabilir. Gerekli zaman ayrılır ve özen gösterilirse aylık 1.500-2.000 TL arasındaki kazanç çok rahat bir şekilde elde edilir. Bu işten aylık 20.000 TL dahi kazananlar olduğu da unutulmamalıdır. Bundan dolayı sabırlı ve planlı bir şekilde hareket edilmesi çok önemlidir.

Son olarak belirtmek gerekir ki IVR yöntemi etik dışı kullanılmamalıdır.

Önceki İçerikSosyal Medya Etkinliği
Sonraki İçerikSpin-off dizi nedir?
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

bedava chat sitesi on En Etkili 5 SEO Yöntemi
Mehmet Can on SEO nasıl yapılır?
WordPress on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?
NeoPiksel on SEO nasıl yapılır?