Kurumsal SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1
644

Kurumsal SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Talebin ve rekabetin artış gösterdiği kurumsal seo firmaların internet ortamında yer alması ile ortaya çıkıyor. Firmalar internet ortamında kendilerini göstermek istemeleri, bilinirliğini artırmak istemeleri gibi nedenler ile web sitesine sahip olmak isterler.

Kurumsal web sitesi, bilinirliği artırmak ile birlikte aynı zamanda önemli bir imaj yaratır. Diğer taraftan internet üzerinden satış yapmak isteyen firmalar ya da kitlelerin kendilerine ulaşmalarını isteyen firmalar bunun için arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmak isterler. Bu durumda da arama motoru optimizasyonu devreye girer ve organik çalışmalar yapılır.

Kurumsal SEO Nedir?

Genel olarak jenerik kelimelerin dışında kalan terimleri içeren kurumsal seo ticaret alanında yer alan hemen hemen tüm şirketleri konu alır. Bunlar: Parke, asansör, boya-badana gibi doğrudan şirket adına yönelik çalışmalardır. Fiziki varlığı olan firmalar internet ortamında hizmet vermeye başladıklarında kendi sitelerini kurarak seo hizmetine ihtiyaç duyarlar. Bu da kurumsal seo çalışmaları yapılır.

Kurumsal SEO ile Neler Yapabiliriz?

SEO sektörünün farklı düşünceler barındırması seo hizmeti almak isteyen firmaların suistimal edilmesine neden olabiliyor. Black hat çalışmaları bunlardan bir olarak özetlenebilir. Black hat çalışmaları kurumsal seo hizmeti alan firmaların kısa sürede Google sıralamasında ilk sıralara yükselmesi mümkün olsa da bu durumun kalıcı olması pek de mümkün değildir.

Çünkü Google botları tüm siteleri belirli veya belirsiz aralıklarla ziyaret ederek sitelerin ziyaretçilere yönelik mi yoksa sadece Google botlarına yönelik mi düzenlenip düzenlenmediğini anlayabilir. Eğer siteler yalnızca Google botlarına göre düzenlenmiş ise bu sitelerin Google algoritmalarına göre ceza alması muhtemel olabilir.

Dolayısıyla yeniden white hat çalışmaları yapılarak sitenin Google sıralamasında ilk sayfada yer alması bile uzun bir zaman gerektirir. O sebeple seo hizmeti almak için bu işi ehli ile yapan seo uzmanlarının tercih edilmesinde son derece yarar vardır.

Sizlerde Kurumsal SEO konusunda yılların verdiği tecrübeyi yansıtan ve onlarca firma ile başarılı işler çıkaran MotionB SEO Ajansı tercih edebilirsiniz. MotionB adresinden ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz