LG ‘nin Yeni Özelliği: Sivrisinek Kovan Telefon

0
1724

LG yeni düşük segment akıllı telefonuna yok artık dedirtecek bir özellik ekledi: LG K7i arka kapakta bulunan ek hoparlörden yararlanarak sivrisinek kovuyor.

Ünlü elektronik şirketi LG Electronics ‘i amiral gemisi G serisi ile tanımıştık fakat şimdi ise başlangıç isteyenler için bir telefonla karşımıza çıkıyor tabi ki bizi şaşırtan bu değil, telefondaki sivrisinek kovucu sistem. Öncelikle belirtelim ki telefon Hindistan ‘da duyruldu ve ilk olarak Hindistan ‘da satışa sunulacak. Doğal olarak tahmin edersiniz ki Hindistan halkı hedef kitle olarak belirlenmiş ve telefonda tüm özellikleriyle onlara göre hazırlanmış. 3 aşağı 5 yukarı 120$ (427 TL) civarı bir fiyatla satışa çıkarılacak olan bu cihazda LG, Hindistan gibi yüksek sıcaklara ve buna bağlı olarak sivrisineklere maruz kalan halkı düşünerek bu tuhaf sistemi geliştirmiş her ne kadar yadırgasak da LG bir anlamda yapabileceği şeyleri göstererek göz dağı bile vermiş diyebiliriz. Ayrıca telefonun bu ilginç özelliği sayesinde LG bolca reklam da yapmış oldu.

LG Mosquito Away Sistemi

Mosquito Avay adı verilen sistem telefonun normal kapağına ek olarak başka bir özel kapağa entegre şekilde elimizde ulaşıyor. Bu hoparlör şeklindeki kısım insanları rahatsız etmeyen ve sağlığa zararlı olmayan ultrasonik dalgalar yayarak belirli bir mesafeye kadar da olsa sinekleri insanlardan uzak tutabiliyor. Aslına bakılacak olursa bu sistem tam olarak yeni sayılmaz çünkü daha önce LG klimasında da kullanmıştı fakat, telefonda absürt durması gündem olmasını sağladı diyebiliriz. Tüm teknoloji severlerin ilgisini çeken bu haberin sizi de bir hayli şaşırtacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz