Linux’ta “BustBox built-in shell (initramfs)” Hatası

4
2943

Linux işletim sisteminizi başlattığınızda Linux açılmıyorsa aşağıdaki hatayı alıyorsanız:

BusyBox v1.17.1 (Ubuntu 1:1.17.1-10ubuntu1) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands

(initramfs)

ve sisteminiz yeniden açılmıyorsa şu yöntemi deneyebilirsiniz.

1. (initframfs) kısmına

exit

komutunu girin.

2. şu şekilde bir hata alacaksınız:

/dev/sda1: Unexpected …
fsck exited ….
The root filesystem on /dev/sda1 requires manual fsck.

3. (initramfs)

fsck /dev/sda1

komutunu girin.
(2. maddeyi uyguladığınızda Linux sisteminiz harddiskin hangi bölümünde kuruluysa sda onu verecektir. sda1, sda2, sda3 vs. olabilir.)

Bu adımları takip ederseniz Linux sisteminiz açılacaktır.

4 Yorumlar

  1. Size çok teşekkür ederim. En sonunda surekli evet evet evet diye bastim. Kisacik bir (initrafs) yazisi geldi. Sonra ecit yazip enter e bastim ve yesil renkte OK yazan alt alta yazilar vardi ve sonrasinda acildi. Size ne kadar tesekkur etsem az. Cok sagolun

  2. Dün sistemi bir üst sürüme güncelleme yaptıktan sonra “initramfs” hatası almaya başlamıştım. İnternet sitelerinde bu konu hakkında bilgiler aradım. Baktığım siteler bu sorunun çözümünü genelde USB ile ya da canlı Sistem CD’si ile bilgisayarı açtıktan sonra Terminale yazacağımız bir kaç komut ile sorunun düzeleceğini belirtmişler. Ben canlı Sistem CD’si ile oturum açıp verilen komutlarla bu “initramfs” sorunundan kurtulayım dedim ama CD’yi taktıktan sonra bir türlü oturum açılmadı. Ben bilgisayarı baştan formatlamayı düşünürken son bir kez daha araştırma yapayım dedim ve bu siteyi buldum, verdiğiniz komutları uyguladıktan sonra bu sorundan kurtuldum ve bilgisayar açıldı. Size çok teşekkür ederim.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here