Makaslı Platform Nedir?

0
2830

Genellikle ağır sanayi işlerinde, taşınma sırasında ya da vinç kiralama firmalarında duyduğunuz makaslı platform nedir ne değildir? Bundan detaylı ve anlayabileceğiniz bir şekilde bahsetmeye çalışacağız. Umarız ki faydalanırsınız ve yapacağınız işleri daha doğru şekilde yapmanıza yardımcı oluruz.

Makaslı platform kiloca ağır yükleri kaldırmak için kullanılmakta olan işe yarar bir makinedir. Bildiğiniz üzere ülkemizde sanayi çok gelişmiştir ve sanayinin hızlı işleyebilmesi için iş makineleri gereklidir. Teknolojinin gelişmesi üzerine insan hayatı oldukça kolaylaşmıştır. Makaslı platform da tarımdan, tekstile her alanda ihtiyaç duyulabilecek bir ağırlık taşıma makinesidir ve işleri hızlandırıp kolaylaştırmaktadır. kiralık makaslı platform diğer iş makinelerine göre farklı özelliği genel olarak baktığımızda kaldırdığı yükün yerden yüksekliğini çok yukarıya çıkartmamasıdır. Bu sayede daha ağır yükler kaldırabilir ve sizin ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabilir. Kaldırma yükseltisi 3 ile 16 metre arasında değişebilen bu platformlarda gerçekten ağır yükleri bir yerden bir yere taşıyabilirsiniz. Makaslı platformlar ne kadar yükselirse yükselsin denge konumunu koruyup yerde sabit kalabilme özelliğine sahiptir. Bu açıdan güvenilirlik derecesine baktığımız zaman makaslı platformun iş sağlığı ve güvenliği için tercih edilebilir bir alternatif olduğunu görüyoruz. Genel olarak ortalama 4 ton kapasiteye ulaşabilen makaslı platformlar kapasitesinin sonuna kadar güvenliği elden bırakmazlar ve sizin, işçinin canını, malını riske atmazlar. İster iç ister dış mekan farketmeksizin makaslı platformlar ufak boyutları ve kolay taşınabilir formu sayesinde size pratik bir kullanım alanı sunar. Çevreye de asla rahatsızlık vermez çünkü akülü olan makineler oldukça sessiz çalışmaktadır, tabi eğer dizel olanları tercih ederseniz onlar maalesef ki biraz daha sesli bir şekilde çalışmaktadırlar. İç alanda akülü, dış alanda dizel olanları tercih etmek ihtiyaca göre çok daha doğru olacaktır.

İnşaat işlerinde de sıklıkla ihtiyaç duyulan makaslı platform kiralama için ülkemizde çeşitli firmalar hizmet vermektedir. Sizler de kendi ihtiyacınıza uygun olarak bulunduğunuz şehirde hizmet veren firmayı bulun ve arayın. Yapacağınız işe dair nasıl bir ihtiyacınız olduğunu belirleyip gerekli ücret, zamanlama gibi konuları konuşun. Bu şekilde kolaylıkla yüksek ağırlık kaldırma isteyen sanayi-inşaat tipi işlerinizi halledebilirsiniz.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here