moz.com nedir? Ne işe yarar? | SEO Aracı

0
1752

Moz bir SEO aracıdır. Sitelerin, kelimelerin SEO analizlerinin yapılmasını sağlar. Çok geniş bir kaynağa sahiptir. SEO‘da avantaj sağlamak isteyenler için araçları bulunur. 600 bin aktif üyeye sahiptir.

Moz Pro

Bütün araçların sınırlandırma olmadan kullanılabildiği ücretli versiyondur. Aylık paketler 99 ve 999 dolar arasında değişmektedir. Moz Pro 1 ay ücretsiz şekilde kullanılabilir.

Spam Score

Siteye verilmiş zararlı bağlantıların tespiti için kullanılır. Spam Score oranı yüksek sitelerden alınmış backlink hedeflenen kelimelerde yükseliş yerine düşüş yaşatabilir. moz.com Spam Score, spam skoru yüksek sitelerin belirlenmesi için bir iyi bir kaynak olabilir.

Link Explorer

moz.com’un en iyi olduğu düşünülen Link Explorer aracı geniş bir backlink analizi yapılmasını sağlar. Sitenin sahip olduğu backlinklerin otoritesi, spam değeri, ne zaman eklendiği, kaldırılan backlinkler gibi çok sayıda analiz elde edilebilir.

Moz DA ve Moz PA

Moz’un Domain Authority ve Page Authority isimli iki otorite derecelendirme sistemi vardır. Backlink satın alan kullanıcılar o sitenin Alexa, ziyaretçi değerleri gibi verilerinin yanında genellikle bu iki otorite derecesine de bakabilmektedir.

moz.com Eleştirileri

moz.com’un Spam Score sonuçlarının pek doğru olmadığı SEO uzmanları tarafından Moz’a yöneltilen bir eleştiridir.

İlginizi çekebilir:

Seo nasıl yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz