Neocoin nedir? Neden değer kazanıyor? Nasıl satın alınır?

0
1171

Neocoin nedir?

Şangay merkezli olan Neocoin, bugün itibariyle 18 $’dan fazla değeri olan ve en değerli coin sıralamasında 14. Sırada olan bir altcoindir. 1 Milyar $’dan fazla yatırım yapılan bu coinin piyasada ki toplam arzı yaklaşık olarak 100 Milyon adettir. Piyasada ki işlem adedi ise yaklaşık olarak 65 milyondur.

Ethereum altyapısı ile kurulan Neocoin, Ethereum’da ki gibi akıllı sözleşmeleri desteklemektedir. Ethereum’a olan benzerliği ve Çin’in teknolojik altyapısından da yararlanması sebebiyle Çin’in Ethereum’u olarak lanse edilmektedir. Her ne kadar Ethereum’a benzese de birçok farklılaştığı nokta bulunmaktadır. Farklı algoritmalar ve programlam dilleri kullanıldığı için birçok yazılımcı tarafından sürekli olarak geliştirilmektedir.

Değer Kazanmasının Sebepleri

Çin Hükümeti, kısa zaman önce yaptığı açıklama ile birlikte Bitcoin’i resmi olarak tanımasa da ekonomik anlamda büyük yatırımlar yapan Çin, kripto para sektöründe de faaliyette bulunmayı hedeflediği için alttan alta blok zinciri teknolojisine yatırım yapmaktadır.

Kısa zamanda bu kadar değerli olmasının en büyük sebebi kuşkusuz ki Çin Hükümeti tarafından desteklenmesidir. Hükümet gözle görülür bir destek sağlamasa da bazı yapılanmalardan anlaşılacağı üzere, Neocoin’in Çin’den destek aşikârdır.

Onchain firması tarafından temelleri atılan Neocoin, Çin’de kripto para alanında söz sahibi olan Da Hongfei ve Zhang Zhengwen tarafından yönetilmektedir. Her ne kadar Çin tarafından desteklense de başarılı olmasının arkasında ICO’lara izin vermesi ve birbirinden farklı programlama dillerini kullanılarak oluşturulması da en önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Neocoin; Bancor, Coindash e Agrello gibi kripto para şirketleri ile stratejik ortaklıklar kurmuş ve dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından olan Alibaba ile de aralarında bir bağ olduğu söylenmektedir.

Bu açıdan bakıldığında, geleceği oldukça açık coinler arasında yer almaktadır.

Nasıl Satın Alınır?

Bugün itibariyle Neocoin, Binance borsası üzerinden satın alınabilmektedir. Bu borsada hesap açmanız ve Türkiye’de ki herhangi bir borsadan Ethereum veya Litecoin aktarıp Binance’de bozmanız yeterlidir. Özellikle Litecoin almanız durumunda hızlı bir teknolojiye sahip olduğu için Türkiye’de ki cüzdandan Binance’de ki cüzdana geçişi çok daha hızlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz