Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

0
1588

Gelişen teknoloji ve sosyal medya dünyası ile birlikte artık insanlar akıllı telefonlar aracılığıyla canlı yayın yaparak birbiriyle etkileşimde bulunabiliyor ve sosyalleşiyor. Twitter Inc. şirketinden çıkan ve bu akımın başlatıcısı olan Periscope canlı yayın yapmak için en çok tercih edilen ve güvenilen uygulama diyebiliriz. Bazı kullanıcılar periscope ‘da nasıl canlı yayın yapacağını bilemiyor ve problem yaşayabiliyor. Bu yazıda Periscope Canlı Yayın Uygulaması ile Nasıl Canlı Yayın Yapılacağını anlatacağız.

Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Öncelikle Periscope Uygulamasını Android kullanıyorsanız Google Play Mağazasından, iPhone ve ya iPad kullanıyorsanız App Store ‘dan cihazınıza indirin ve kurun. Gerekli üyelik ve giriş işlemlerini hallettikten sonra, uygulamanın kolaylıkla bulabilmeniz için oluşturduğu ve alt kısımda yer alan kamera işaretine basmanız gerek. Bu bölüm artık canlı yayına hazırlanma aşaması olarak tabir edilebilir. Sizin tercih ettiğiniz seçenekleri kendinize göre düzenleyin (yayın gizliliği, konum gizliliği, Twitter ‘da bildiri tweeti vb.)… Bu ayrıntılar da hallolduktan sonra artık başlamaya hazırsınız.

Kullandığınız uygulamanın dil seçeneklerine ve güncelliğine göre başlamak için ““Start Broadcast” ve ya “Canlı Yayını Başlat” butonuna dokunduğunuz zaman canlı yayın ağına giriş yapmış olursunuz. İzleyiciler sizi keşfettikçe yani yayına denk geldikçe giriş yaparlar ve izlenme sayınız ilk bir kaç dakika içerisinde artar. Tabi ki yaptığınız yayının içeriği burada çok çok büyük öneme sahip. Periscope, bir Twitter ürünü olduğundan dolayı benzer sistemle çalışan sosyal ağlar. Periscopeda takipçileriniz yayınınızdan bildirimle haberdar olabilir ve bu sayede daha hızlı bir şekilde kitlesel büyüme yakalamış olursunuz. Ayrıca yayını izleyen kişilerle anlık mesajlaşarak canlı yayın akışının daha sağlıklı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Bütün bunların yanında eğer gerçekleştirdiğiniz canlı yayını daha sonra da izlemek isterseniz “Auto Save” ya da “Otomatik Kayıt” seçeneklerini aktif ederek yayını telefona da kaydedebilirsiniz.

Bu rehber yazımızdan eğer fayda gördüyseniz emin olun ki sitede işinize yarayabilecek ve ilginizi çekebilecek başka içerikleri de kolaylıkla bulabilirsiniz. Lütfen yorum yapmayı ve Neo Piksel platformunu sosyal medya hesaplarınızdan da takip etmeyi ihtimal etmeyin. İyi yayınlar 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz