Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

0
1266

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda porselen makyaj nedir? nasıl yapılır? hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Porselen Makyaj Nedir?

Genellikle özel günlerde, fotoğraf çekiminde veya özel bir yere gidileceği zaman tercih edilen bir makyaj türüdür. Gelin makyajlarında veya kırmızı halı törenlerinde ünlüler tarafından tercih edilen bir makyajdır. Genelde ciltteki sivilce izini, lekeyi ve pürüzlerin gizlenmek istendiğinde tercih edilir.

Porselen Makyajın Özellikleri

Cildi pürüzsüz gösterir. Ayrıca gece boyunca akmaz ve sabit kalır. Bu makyajı herkes yapamaz eğitim almış profesyonel kişiler bu makyajı yapabilir. Ayrıca bu makyajın malzemeleri ayrı ve özeldir. Bu durumlara bağlı olarak makyajın fiyatı da normal makyaja göre farklılık gösterir. Genellikle gece bu makyaj yapılır ve gündüz yapılması tavsiye edilmez. Bu makyaj türünün tercih edilmesinin diğer bir sebebi de 42 saat boyunca sıcağa dayanması ve sudan kolayca etkilenmemesidir. Bu sayede terlerseniz de makyajın akmayacaktır.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

İlk olarak yüz iyice temizlenir. Ölü derilerden kurtulmak için peeling yapılır. Ayrıca makyajdan önce yüz tüylerinin alınmış olması ve kaşların şekillendirilmiş olması gerekmektedir. Yüz nemlendirilir ve bir makyaj bazı uygulanır. Fondöten sürülür ve gözaltı problemi varsa gözaltı kapatıcısı uygulanır. Fondötenin cilt rengine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Ardından pudralama işlemine geçilir ve yüze, kulaklara, boyuna ve dekolte bölgesine pudra uygulanır. Göz makyajına geçilir.

Önce bir baz sürülür. Far uygulanır ve istenilirse takma kirpik de kullanılabilir. Ardından allık ve ruj sürülür. Makyajın sonunda ise yüze sabitleyici sprey sıkılır. Porselen makyajda isterseniz gözün ön planda isterseniz dudağın ön planda olduğu makyaj yaptırabilirsiniz. Porselen makyajı yaptırdığınız kişinin profesyonel bir kişi olduğundan emin olup öyle makyajınızı yaptırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz